flyfishingwingshootingexpo.com

Rusya Federasyonu'nun Güney Kafkasya Politikası

YAYIN TARİHİ 2007-12-15
DOSYA BOYUTU 3,87
ISBN 6055975005
DİL TÜRK
YAZAR Fırat Karabayram
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Rusya Federasyonu'nun Güney Kafkasya Politikası PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Fırat Karabayram. Okumak Rusya Federasyonu'nun Güney Kafkasya Politikası çevrimiçi şimdi çok kolay!

Atılım Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı'nda yüksek lisans tezi olarak kabul edilen bu çalışma, Bağımsızlık sonrasında (1991-2007) Rusya Federasyonu'nun, Güney Kafkasya (Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan) ülkelerine yönelik izlediği dış politikasını ortaya koymayı amaçlamaktadır.'Güney Kafkasya, neden Rusya Federasyonu için önemlidir? ve Rusya Federasyonu Güney Kafkasya'da hangi politikaları izlemektedir? '. Rusya Federasyonu'nun dış politika davranışlarını oluşturan Güvenlik Doktrinleri ile Avrasyacı Atlantikçi görüşler, Rusya Federasyonu'nun Güney Kafkasya devletleri ile olan ilişkilerini belirlemektedir. Rusya; Güney Kafkasya bölgesine sınırı olması nedeniyle, bölgedeki yaşanan gelişmelerle doğrudan ilgilenmek durumunda ve bu nedenle bölgeyi 'Yakın Çevresi' kapsamında değerlendirmektedir.Söz konusu çalışmada ayrıca, Güney Kafkasya'nın tarihsel gelişimi, jeopolitiği, enerji kaynakları hakkında açıklamalarda bulunulmuş ve 'enerji güvenliği' konusuna da yer verilmiştir.

...rasyonu'nun dış politika davranışlarını oluşturan Güvenlik Doktrinleri ile Avrasyacı-Atlantikçi görüşler, Rusya Federasyonu'nun Güney Kafkasya devletleri ile olan ilişkilerini belirlemiştir ... Soğuk Savaş Sonrası Dönemde ABD ve Rusya Federasyonu'nun... ... . Fırat Karabayram. Atılım Üniversitesi, Sosyol Bilimler Enstitüsü, Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı'nda yüksek lisans tezi olarak kabul edilen bu çalışma, Bağımsızlık sonrasında (1991 - 2007)... Rusya federasyonu'nun güney kafkasya politikası. Kamil Agacan. Giriş. "Renkli Devrimler"le eski Sovyet coğrafyasında yeni bir süreç yaşanmaktadır. ...ile Güney Kafkasya ya egemen olmuştur. R ... Rusya Federasyonu'nun Güney Kafkasya Politikası - BKM Kitap ... ... Rusya federasyonu'nun güney kafkasya politikası. Kamil Agacan. Giriş. "Renkli Devrimler"le eski Sovyet coğrafyasında yeni bir süreç yaşanmaktadır. ...ile Güney Kafkasya ya egemen olmuştur. Rusya Federasyonu nun Kafkasya Politikası 18. yüzyıldan itibaren Söz konusu tasar da özetle, Kuzey Kafkasya n n Rusya Federasyonu n...