flyfishingwingshootingexpo.com

Selanik DüştüSelanik'in Kaybediliş Öyküsü

YAYIN TARİHİ 2010-10-11
DOSYA BOYUTU 6,75
ISBN 6054117444
DİL TÜRK
YAZAR Mustafa Balcı
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Selanik DüştüSelanik'in Kaybediliş Öyküsü PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Mustafa Balcı. Okumak Selanik DüştüSelanik'in Kaybediliş Öyküsü çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Selanik içinde salam okunur. Salanın sedası bre dostlar cana dokunur.”Bu kitap yüz yıllık bir kaybın öyküdür.Yüz yıl öncesine kadar ezanların okunduğu, salaların verildiği, Ömer Seyfettinlerin, Ziya Gökalplerin Beyaz Türkçe yürüyüşünü başlattıkları, Mustafa Kemal’in doğduğu, nice bilim adamının, sanatçının yetiştiği, Müslümanı, Yahudisi, Rumuyla tam bir Osmanlı Şehri olan Selanik’i, birkaç türkü olmasa, acılı bölümünü anlatıyor. Bu çalışmada, son dönem Selanik tarihiyle ilgili iki önemli metni hem günümüz Türkçesiyle, hem de bilhassa o günkü Batı kaynaklarına dayanarak anlatır. Tahsin Paşa’nın İzhar-ı Hakikat’i ise ilk defa yayımlanıyor. Bu kitapta Selanik’i savunmakla görevliyken teslimi anlaşmasını imzalamak zorunda kalmış; korkaklıktan hainliğe bir alay suçlamayla karşılaşmış bir Osmanlı Padişahı’nın Hasan Tahsin Paşa’nın savunmasını okuyacaksınız.

...i Nasıl Kaybettik??? Selanik, 1430 yılında Osmanlı Padişahı II ... Selanik Dü?Tü Selanik'in Kaybedili? Öyküsü Mustafa Balc? ... . Milyonlarca Türk, Anadolu'ya geri dönmek için yollara düştü. Mustafa Balcı. "Selanik içinde salam okunur. Salanın sedası bre dostlar cana dokunur.". Bu kitap yüz yıllık bir kaybın öyküdür. Yüz yıl öncesine kadar ezanların okunduğu, salaların verildiği... Selanik nasıl kaybedildi? Tarih okurlar ve severler adına,içinde bulunduğumuz Ekim ayı,Osmanlı İmparatorluğu'nun dağılma sürecinin başladığı... Selanik Düştü & Selanik'in Kaybediliş Öyküsü Kitabı Hakk ... Selanik Düştü Selanik'in Kaybediliş Öyküsü ... ... Selanik Düştü & Selanik'in Kaybediliş Öyküsü Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Selanik Düştü & Se... 18 TL. Bu çalışmada, son dönem Selanik tarihiyle ilgili iki önemli metni hem günümüz Türkçesiyle, hem de bilhassa...