flyfishingwingshootingexpo.com

101 Anadolu Efsanesi

YAYIN TARİHİ 2010-01-01
DOSYA BOYUTU 11,49
ISBN 9753384661
DİL TÜRK
YAZAR Prof. Dr. Saim Sakaoğlu
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin 101 Anadolu Efsanesi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Saim Sakaoğlu. Okumak 101 Anadolu Efsanesi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Anadolu, Türk'ün zengin kültür birikimlerinin cıvıldaştığı kutsal bişr ortamdır. Burada bizi biz yapan değerlerin en güzel örneklerini bulmamız hiç de zor olmayacaktır. Yüzlerce yıldan beri anlatılagelen ve artık bizim olan, bizden birer parça olan bu halk anlatımları aslında sıradan birer hihaye olmayıp birbirinden farklı pek çok güzle duygunun simgelerle dile getirildiği birer uyarı notudur.Efsane dünyasının bir güzel yanı da coğrafyaların aynı duyguları ve dilekleri paylaşmalarıdır. Çanakkale veya Balıkkesir'deki bir anlatmanın asla etkilenme olmadan kendisini Kars'ta veya Gaziantep'te buluvermesi, onların ruhlardaki ortak kaynaklardan fışkırmasıyla ilgilidir. Galiba efsaneleri güzel kılan yönlerinden biri de bu olmalıdır.İnanıyorum ki bu efsaneleri beğeneceksiniz, hatta onların bazılarına sahip bile çıkacaksınız. Belkide bildiklerinize ne kadar çok benzediğini görecek, bu benzerlik karşısında şaşıracaksınız. Zaten efsaneler biraz da bizleri şaşırtmak için anlatılmazlar mı?

...u Efsanesi. ₺20,00. Sepete Ekle. Anadolu, Türkün zengin kültür birikimlerinin cıvıldaştığı kutsal bir ortamdır ... 101 ANADOLU EFSANESİ - Saim SAKAOĞLU - Ekitap İndir - Kitap... ... . Burada bizi biz yapan değerlerin en güzel örneklerini bulmamız hiç de zor... 14 TL. Efsane dünyasının bir güzel yanı da, coğrafyaların aynı duyguları ve dilekleri paylaşmalarıdır. İnanıyoruz ki bu efsaneleri beğeneceksiniz, hatta onların bazılarına sahip bile çıkacaksınız. Prof. Dr. Saim Sakaoğlu. Anadolu, Türk'ün zengin kültür birikimlerinin cıvıldaştığı kutsal bişr ortamdır. Bu ... 101 Anadolu Efsanesi Saim Sakaoğlu ... . Prof. Dr. Saim Sakaoğlu. Anadolu, Türk'ün zengin kültür birikimlerinin cıvıldaştığı kutsal bişr ortamdır. Burada bizi biz yapan değerlerin en güzel örneklerini bulmamız hiç de zor olmayacaktır. 101. ANADOLU EFSANESİ. Anadolu'nun pek çok yerlerinde anlatılan ben­ zeri hikâyelerin güzellerinden olan bu efsaney...