flyfishingwingshootingexpo.com

Şiirden Önce, Şiirden Sonra

YAYIN TARİHİ 2011-04-18
DOSYA BOYUTU 4,14
ISBN 00
DİL TÜRK
YAZAR Veysel Çolak
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Şiirden Önce, Şiirden Sonra PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Veysel Çolak. Okumak Şiirden Önce, Şiirden Sonra çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Şiir üstüne konuşmaktan oldum olası kaçınmışımdır. Arada bir, bir şiirle ya da bir şiir kitabıyla ilgili iki çift söz ediyorum, o kadar. Ama şiire görünmez kumaşlarla giysi diken terziler o kadar çok ki. Arada yararlanarak okuduğum yazılar olmuyor mu? Oluyor elbette. O yazarların başında da Veysel Çolak geliyor.”Ülkü Tamer (Radikal 2003)“Memet Fuat bir ayrıcalıktı benim için. Şimdi bir ayrıcalık da kafasının berraklığı yazılarına yansıyan Veysel Çolak oldu. Görüşlerini bizden örneklerle destekleyince okunuyor, anlaşılıyor. (...) ‘Her Şiir Bir Öncekinin Eleştirisi Olmalı’ ve ‘Dilsiz Şiir’ yazılarını şiirle ilgilenen herkesin okumasını isterdim.”Ülkü Tamer (Milliyet, 2003)“Veysel Çolak’ın Türk şiirinde yaptıkları yalnızca bir ‘nicelik’ olgusu değildir. Çünkü ‘nicelik’, ortaya bir ‘nitelik’ çıkarır. Eskiler, “Sıklet kuvvettir” (ağırlık kuvvettir) derlerdi. Her neyse, bu kadar üretken ve çalışkan ağır sıklet bir edebiyatçı İngiltere’de yaşıyor olsa, “Büyük Britanya edebiyatına verdiği hizmetlerden ötürü” ona “Sir” unvanını sunarlardı (hem de kraliçe eliyle)… Demek istiyorum ki Türkiye, Veysel Çolak gibi ileri insanlıktan yana, kendine özgü yaratıcı şiir dilini kuran bir şairi zor bulur… (Şiirimiz iyi gitmiyor! Umarım, Veysel Çolak’ın 1970 kuşağından değerini kanıtlamış şairler, uzun yıllar boyunca daha çok ürün verir! Şair müsveddelerinin adları nasıl olsa silinip gidecek, böylece Veyselgiller şiirimizin üst düzeyini koruyacaktır.) Kendi dilini yaratmış bir şair, arabesk düzeyinde aşk mısraları düşüren şair müsveddelerinin yanında bizi yüreklendiren bir ‘dev’ değil midir?”Ahmet Say (Evrensel Kültür, 2009)

...Çolak. "Şiir üstüne konuşmaktan oldum olası kaçınmışımdır ... Şiirden Önce, Şiirden Sonra - Veysel Çolak ... . Arada bir, bir şiirle ya da bir şiir kitabıyla ilgili iki çift söz ediyorum, o kadar. Veysel Çolak. "Şiir üstüne konuşmaktan oldum olası kaçınmışımdır. Arada bir, bir şiirle ya da bir şiir kitabıyla ilgili iki çift söz ediyorum, o kadar. Şiirden Önce, Şiirden Sonra - Veysel Çolak hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Ürün Sepetinize Eklendi! Şiirden Önce, Şi ... Şiirden Önce, Şiirden Sonra - Veysel Çolak | kitapyurdu.com ... .com'dan satın alın! Ürün Sepetinize Eklendi! Şiirden Önce, Şiirden Sonra. 15,00 TL. Şiirden Önce Şiirden Sonra kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Veysel Çolak kitapları ve Hayal Yayınları 2011 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com...