flyfishingwingshootingexpo.com

Dağa Düşen Uçak

YAYIN TARİHİ 2018-01-22
DOSYA BOYUTU 10,49
ISBN 6053326670
DİL TÜRK
YAZAR Hüseyin Yurttaş
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Dağa Düşen Uçak PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Hüseyin Yurttaş. Okumak Dağa Düşen Uçak çevrimiçi şimdi çok kolay!

Uçsuz bucaksız çayırlıklarla kaplı tepeler, daha yükseklerden görünen yemyeşil bir ova, pırıltılı, coşkun sularıyla akan pınar, birbirine komşu köyler ve iki can arkadaş Hasan ile Ali. İkisi de günlerini çobanlık ettikleri keçileriyle ve sürüyü çekip çeviren köpekleriyle geçiriyorlar… Bu güzel öykü eşsiz bir doğayı ve ansızın gerçekleşen bir uçak kazasını anlatıyor.Uçak kazası mı?Evet, sessiz, huzurlu günlerden bir gün Hasan’la Ali gökyüzünde beliren ve hızla alçalıp gözden kaybolan o uçağı görürler. Uçak birdenbire yok olmuştur! İki can arkadaş hemen, düşen uçağı ve pilotları bulmak için heyecanlı bir takibe başlarlar.

...rtınalı dağ havası yüzünden, uçak geceyi geçirmek üzere Arjantin'in Mendoza şehrine indi ... Dağa Düşen Uçak - Hüseyin Yurttaş | Kitapaktif.com ... . Aralarında doktor olmadığı gibi hiç bir tıbbi gereçleri yoktu ve zayıf düşen ölüyordu. Uruguay Hava Kuvvetleri Uçuş 571 ya da And Dağları uçak kazası, havacılık tarihinde özel yeri olan bir uçak kazası. 13 Ekim 1972 tarihinde 45 kişiyi taşıyan bir uçak And Dağları'na çarpıp düşmüş... Bir gün, yine hayaller kurarken, üzerlerinden geçen bir uçak hızla alçalıp gözden kayb ... Uruguay Hava Kuvvetleri'nin 571 Sefer Sayılı Uçuşu - Vikipedi ... ... Bir gün, yine hayaller kurarken, üzerlerinden geçen bir uçak hızla alçalıp gözden kayboluyor. Hasan'la Ali, dağa düşen uçaktaki pilotların yardımına koşuyorlar. 5.56 TL. Uçak kazası mı? Evet sessiz huzurlu günlerden bir gün Hasan'la Ali gökyüzünde beliren ve hızla alçalıp gözden kaybolan o uçağı görürler....