flyfishingwingshootingexpo.com

Devletin Malı Deniz

YAYIN TARİHİ 2007-01-01
DOSYA BOYUTU 10,53
ISBN 975494296X
DİL TÜRK
YAZAR Muzaffer İzgü
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Devletin Malı Deniz PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Muzaffer İzgü. Okumak Devletin Malı Deniz çevrimiçi şimdi çok kolay!

Devletin Malı Deniz... Öyküleri, masallarıyla İzgü'nün yine sevimli tipleri, ilginç olayları biraraya getirdiği, beğeniyle okunacak bir kitap.

...malı deniz; yemeğene ne dersiniz? "siz bilirsiniz! ... Devletin Malı Deniz Yemeyen Domuz! ... .." sözünün argocası... fakat son dönemde gayet alenen ortaya konulduguna sahit oldugumuz devlet sogusleme teskilati mottosudur. (bkz: kemal... Fertlerin mutluluğu devletin güçlü olmasıyla ölçülür. Devletine karşı sorumluluğunu yerine getirmeyen toplum üyelerinin devleti de olmaz. Çünkü devletin varlığı fertlerin katkılarıyla olur. Bunlara göre devletin malı çalıp çırpmakla, ... "Devletin Malı Deniz Yemeyen Domuz" Atasözünün Anlamı ... . Bunlara göre devletin malı çalıp çırpmakla, yemekle tükenmez. Yine bu kimselere göre, ancak budalalar devletin malını çalmaz. Üzerinde tüm vatandaşların hakkı olan şeyi gasp etmek tüm... ...getiren ve koskoca bir milletin malını dört elle tıkıştırmayı uyanıklık sayan soysuzlara göre, devletin bitmez tükenmez malı v...