flyfishingwingshootingexpo.com

Dönüşüm

YAYIN TARİHİ 2019-07-16
DOSYA BOYUTU 11,29
ISBN 6057906397
DİL TÜRK
YAZAR Franz Kafka
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Dönüşüm PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Franz Kafka. Okumak Dönüşüm çevrimiçi şimdi çok kolay!

‘‘Gregor Samsa, kâbuslarla geçirdiği bir gecenin ardından sabah yatağında uyandığında, kendisini devasa, canavara benzer bir böceğe dönüşmüş olarak buldu.’’Dönüşüm, gerçekle kurgunun iç içe geçtiği bu cümleyle başlar. Gezgin satıcı Gregor, böceğe dönüşür, ailesinin borçlarını zamanla ödeyemez ve onlar için bir külfet hâline gelir. Artık toplumla bağdaşması mümkün olmaz, gün geçtikçe yabancılaşır. Hikâyede genç satıcının neden dönüştüğü açıklanmamakla birlikte Franz Kafka da bununla ilgili söylemde bulunmamıştır.1925’te yayımlanan eser, yazarın 20. yüzyılda çığır açmış uzun hikâyesidir; günümüz okurunu da etkilemeye devam eder. 

...üm Hesabınız ile Oturum Açın. Kullanıcı Adı ... E-Uyum Hesabınız ile Oturum Açın ... . Parola. Biz bu yazımızda Franz Kafka'nın Dönüşüm adlı uzun hikayesinin özetini yapacağız. Dönüşüm adlı kitabın edebiyat dünyasında kendine has bir yere sahip olduğu aşikar. Kumaş pazarlamacısı olan Gregor Samsa'nın uykusundan kocaman bir böceğe dönüşerek uyanmasıyla başlayan Dönüşüm, giderek gerçeklikle kurmacanın sınırlarını zorlayan müthiş bir anlatıma dönüşür. dönüşüm. şükela: tümü | bugün. herhangi b ... Dönüşüm Kitabının Özeti ... . dönüşüm. şükela: tümü | bugün. herhangi bir maddenin warliin eski formundan cikarak baska formlarda hayat bulmasi olarak nitelendirilebilir... bununla kisitli diildir tabiiki kullanilmis kaatlar tekrar kaat... Dönüşüm, Değişim veya Metamorfoz (Almanca özgün adı: Die Verwa...