flyfishingwingshootingexpo.com

İstanbul'un Fethi

YAYIN TARİHİ 2010-03-01
DOSYA BOYUTU 9,27
ISBN 6054189939
DİL TÜRK
YAZAR Fatih Okay
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İstanbul'un Fethi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Fatih Okay. Okumak İstanbul'un Fethi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Mehmet de bir çocuktu. Ve her çocuk gibi Mehmet’in de ara sıra şımardığı, taşkınlık yaptığı oluyordu. Bir keresinde haddi aşıp epey yaramazlık yapınca babası tarafından azarlanmıştı. Sultan Murat, “Sen ne kadar yaramaz bir çocuksun böyle. Senden adam olmaz.” diyeçıkışınca Akşemsettin kendi kendine, “Peder ne der, kader ne der...” diye iç geçirirdi.

...un veya Kostantiniyye'nin Fethi, 6 Nisan-29 Mayıs 1453 tarihleri arasındaki kuşatmanın sonucunda Osmanlı Padişahı II ... İstanbul'un Fethi - Fatih Sultan Mehmed - TRT Haber ... . Mehmed komutasındaki birliklerin Bizans İmparatorluğu'nun başkenti... Kuşatmada fetih edilmiştir. (29 Mayıs 1453) İstanbul'un fethi ile hem Osmanlıda hemde dünyada çok önemli gelişmeler yaşanmıştır. İstanbul'un fethi ile Osmanlı ekonomisi de canlanmıştır. Karamanoğulları meselesini çözen Fatih Sultan Mehmed, İstanbul'un fethi için gerekli hazırlıklara başladı. Yapt ... İstanbul'un Fethi Nasıl Gerçekleşti - 1453 İstanbul'un Fethi ... . Karamanoğulları meselesini çözen Fatih Sultan Mehmed, İstanbul'un fethi için gerekli hazırlıklara başladı. Yaptırılan bu büyük toplar İstanbul'un fethedilmesinde önemli rol oynadı. yolladığı donanmanın vaktinde yetişemiyerek İstanbul'un fethini yolda haber alması bir şans eseri olarak vaziyeti kurtarmıştı. İstanbul fethini mü...