flyfishingwingshootingexpo.com

Karikatürün Aynasındaki Edebiyatçılar

YAYIN TARİHİ 2014-11-13
DOSYA BOYUTU 7,43
ISBN 6055107727
DİL TÜRK
YAZAR Said Coşar
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Karikatürün Aynasındaki Edebiyatçılar PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Said Coşar. Okumak Karikatürün Aynasındaki Edebiyatçılar çevrimiçi şimdi çok kolay!

“İnsanları karikatüründen tanımalı…”Said Coşar, Karikatürün Aynasında Edebiyatçılar’da karikatür penceresinden edebiyatçıların en dikkat çekici ayrıntılarını yansıtıyor.Tıpkı fotoğrafta olduğu gibi biyografilerde de çoğunlukla bir edebiyatçıyı, ona şahsiyetini veren asıl kimliğinden sıyrılmış bir hâlde buluruz. Kozma Togo’nun karikatür albümüne yazdığı yazıda Faruk Nafiz tam da bu noktaya işaret ederek “İnsanları karikatürlerinden tanımalı,” der.Gırgır dergisinin yayın hayatına başladığı yıllara kadar karikatüristler mizah dergileri ve günlük gazete sayfalarında pek çok edebiyatçıyı ağırlamıştır. Karikatüristlerin tarama ucu ve çini mürekkebi marifetiyle çizdikleri edebiyatçı karikatürleri, edebiyatçıların renkli dünyalarına ışık tutmakta. Yine edebiyatçılarla ilgili kıyıda köşede kalmış pek çok ayrıntıyı barındırması, bu karikatürlerin edebiyat araştırmacıları için paha biçilmez bir kaynak olduğu tezini de doğrulamakta. Oysa edebiyat araştırmalarında bu kaynak bugüne dek hep ihmal edilmiştir. İşte, Karikatürün Aynasında Edebiyatçılar, bu boşluğu doldurmak için yazıldı.Said Coşar Karikatürün Aynasında Edebiyatçılar’da; Abdülhak Hâmid Tarhan, Tevfik Fikret, Hüseyin Cahit Yalçın, Refik Halit Karay, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Süleyman Nazif, Ahmet Rasim, Rıza Tevfik Bölükbaşı, Falih Rıfkı Atay, Faruk Nafiz Çamlıbel, Halit Fahri Ozansoy, Orhan Veli Kanık ve Florinalı Nâzım’ın hayatını karikatür penceresinden anlatırken en ciddi biyografilerde yer bulmayan ayrıntılara dikkati çekiyor. Tabii gülmek de cabası…

...r. "İnsanları karikatüründen tanımalı…" ... Karikatürün Aynasındaki Edebiyatçılar Indir PDF Epub \ Mobi Online... ... . Said Coşar, Karikatürün Aynasında Edebiyatçılar'da karikatür penceresinden edebiyatçıların en dikkat çekici ayrıntılarını yansıtıyor. Said Coşar. *İnsanları karikatüründen tanımalı…* Said Coşar, Karikatürün Aynasında Edebiyatçılar'da karikatür penceresinden edebiyatçıların en dikkat çekici ayrıntılarını yansıtıyor. Karikatürün Aynasındaki Edebiyatçılar. % ... Karikatürün Aynasında Edebiyatçılar | bkmkitap.com ... . Karikatürün Aynasındaki Edebiyatçılar. %35. 24,00 TL. Said Coşar Karikatürün Aynasında Edebiyatçılar'da karikatür penceresinden edebiyatçıların en dikkat çekici ayrıntılarını yansıtıyor. Said Coşar. "Insanlari karikatüründen tanimali…"

Said Cosar, Karikatürün Aynasinda Edebiyatçilar'da karikatür penceresind...