flyfishingwingshootingexpo.com

Bugünün Diliyle Mevlana

YAYIN TARİHİ 2014-11-12
DOSYA BOYUTU 11,73
ISBN 6053322757
DİL TÜRK
YAZAR A. Kadir
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Bugünün Diliyle Mevlana PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır A. Kadir. Okumak Bugünün Diliyle Mevlana çevrimiçi şimdi çok kolay!

A. Kadir, tasavvuf ehli, büyük şair Mevlânâ Celâleddin’in şiirlerini bugünün diliyle söylediği bu derlemede, günümüz okuyucusunun esas olarak şairin şiirlerinden zevk almasını, manevi dünyasının derinliklerine girmesini sağlamayı gözetiyor. Kitap, divan şiiri formunda yazılmış bu şiirlerin sadece günümüz diline aktarılmasını değil, bugünün diliyle ve şiir tekniğiyle yenilenmesini hedefliyor. Elinizdeki derlemede Mevlânâ’nın 36 gazeli ile 8 rubaisi yer alıyor.Mesnevî ile yüzyıllardır insanımızın manevi dünyasına seslenen Mevlânâ Celâleddin, A. Kadir’in bu özgün çalışmasıyla günümüz okuyucularına da tıpkı ilk yazıldıkları dönemdeki gibi, olanca tazeliğiyle seslenmeyi sürdürüyor.

...Herkes Mevlânâ'nın büyüklüğünden söz eder ... Bugünün Diliyle Mevlana Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al ... . Hatta İslam dünyasında Mevlânâ'ya yarı peygamber gözüyle bakılır. Ama kaç kişi bilir Mevlânâ'yı? Kaç kişi tadına vararak okuyabilir? Padişah bakardı ününe, Tacına, tahtına, tolgasına, kemerine, Gece demez gündüz demez ağlardı. Mevlana Celâleddin-i Rûmi - Bugünün Diliyle Mevlana( A. Kadir). Hem de nasıl konuştu!". -Nazım Hikmet-. "Herkes Mevlana'nın büyüklü ... Bugünün Diliyle Mevlana - A. Kadir ... . -Nazım Hikmet-. "Herkes Mevlana'nın büyüklüğünden söz eder. Hatta İslam dünyasında Mevlana'ya yarı peygamber gözüyle bakılır. Ama kaç kişi bilir Mevlana'yı? Cumhuriyet (22 Aralık 1955). Neslimizin usta şairlerinden A. Kadir, «Bugünün Diliyle Mevlânâ» adlı bir kitapta bu dünya büyüğünün 44 şiirini şu son günlerde okuyucu...