flyfishingwingshootingexpo.com

Cihan Fatihi

YAYIN TARİHİ 2018-03-15
DOSYA BOYUTU 3,85
ISBN 6059514569
DİL TÜRK
YAZAR Mehmet Işık
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Cihan Fatihi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Mehmet Işık. Okumak Cihan Fatihi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Sultan II. Mehmed, Cuma namazının bitmesinin ardından, bembeyaz kıyafetiyle atına bindi. Atının üzerinde, belindeki kılıcı çekip askerlerine seslendi.“Yiğitlerim, bugün Allah yolunda ölme günüdür. Şanı yüce Mevlâ’nın inayetiyle bu surlar önümüzde un ufak olacaktır. Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v)’in müjdelediği ordu sizsiniz. Artık söz söyleme vakti değildir. Allah yolunda cihat etme vaktidir. Şu duyduğunuz çan seslerinin yerine, Ezan-ı Muhammediyye’nin Konstantiniyye semalarında yükselme anı, bu andır.Eğer kanımla yükselecekse Hz. Muhammed’in (s.a.v) dini, durmasın kılıçlar doğrasın beni. Korkaklar gibi kaçmaya zorlarsa nefsim, toprağa karsın aciz canımı Konstantiniyye’nin lanetli eli.Ey Ayasofya! Bak bu yiğitler sende secde etmeye geldi. Al kanlarıyla, bağrındaki şeytanı def etmeye geldi.Ey Sezar!Ey Aşil!Ey İskender! Bakın da imrenin Allah’ın askerlerine. Söyleyin, sizden geri kalır yanları var mı?Ey aslanlarım!Yiğitlerim! Şeytanı utandırın, Efendimizi(s.a.v) onurlandırın. Allah Azze ve Celle… Hücum!..”

...ulunamadı... TÜM SONUÇLAR. Mehmed Bir Cihan Fatihi ... Mehmed Bir Cihan Fatihi - Ekşi Sözlük ... . Bölümler. DAHA FAZLA. Mehmed Bir Cihan Fatihi İlk Bölüm. 1451 yılında, babasının ölüm haberini alıp Manisa'dan Edirne'ye yani payitahta doğru yola çıktığında Sultan Mehmed'in bir büyük hayali vardır. Mehmed Bir Cihan Fatihi. 8.9K likes. TV Programme. See more of Mehmed Bir Cihan Fatihi on Facebook. Mehmed Bir Cihan Fatihi 6. Bölümde Mehmed, Konstantiniyye'yi fethetmek için ... Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi İzle - Kanal D ... . Bölümde Mehmed, Konstantiniyye'yi fethetmek için harekete geçiyor! Kaderin Mehmed'i seçtiğini her fırsatta dile getiren... Mehmed Bir Cihan Fatihi. Bölümler. Fragmanlar. Mehmed Bir Cihan Fatihi 2. Bölüm. Tümü. Mehmed Bir Cihan Fatihi 6.Bölüm FINAL izle 1 Mayıs 2018. 04 Nisan 2018. Mehmed Bir Cihan Fatihi 2.Bölüm izle 27 Mart 2018. Sa...