flyfishingwingshootingexpo.com

Divan Edebiyatında Sosyal ve Dini Konulu Rubailer

YAYIN TARİHİ 1995-05-01
DOSYA BOYUTU 11,3
ISBN 9755740911
DİL TÜRK
YAZAR Ali İhsan Öbek
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Divan Edebiyatında Sosyal ve Dini Konulu Rubailer PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ali İhsan Öbek. Okumak Divan Edebiyatında Sosyal ve Dini Konulu Rubailer çevrimiçi şimdi çok kolay!

"Bir edebi eser değerlendirilirken temelde iki özelliğe, içtimai-fikri unsur ile sanat değerine bakılır. Bir başka ifadeyle yazar veya şairin eserinde sunduğu düşünce ile bu düşüncenin sunuluş şekli dikkate alınır. Ancak bu iki hususiyetten hangisinin sivrildiği tespit edildikten sonra kesin bir yargıya varılabilir. Değerlendirmede dikkate alınacak olan bu iki öğe paralel de işlenmiş olabilir. Bütün bunlar göz önünde bulundurulurken objektif olmak lazımdır ki, neticenin sağlıklı oluşundan endişe edilmesin."Divan edebiyatında, insanın direkt düşünme gücüne, müfekkiresine hitap eden mahsuller de mevcuttur. Şu kadar ki, Divan şiirinin bu yönü, bütün çıplaklığıyla değil de sanat kisvesi altında kendisini göstermektedir."Yukarıdaki yaklaşımı esas alan bu çalışma, rubailerin dini ve sosyal konular içerdiğini gözler önüne sermektedir.

... Öbek. "Bir edebi eser değerlendirilirken temelde iki özelliğe, içtimai-fikri unsur ile sanat değerine bakılır ... Divan Edebiyatında Sosyal ve Dini Konulu Rubailer ... . Bir başka ifadeyle yazar veya şairin eserinde sunduğu düşünce ile bu düşüncenin... 6.30 TL. ...divan şiirinin bu yönünün, bütün çıplaklığıyla değil de sanat kisvesi altında kendisini gösterdiğini savunan bu çalışma, rübailerin dinî ve sosyal konular içerdiğini gözler önüne sermektedir. Ali İhsan Öbek. "Bir edebi eser değerlendirilirken temelde iki özelliğe, içtimai-fikri unsur ile sanat değeri ... Divan Edebiyatında Sosyal ve Dini Konulu Rubailer | benlikitap.com ... . Ali İhsan Öbek. "Bir edebi eser değerlendirilirken temelde iki özelliğe, içtimai-fikri unsur ile sanat değerine bakılır. Bir başka ifadeyle yazar veya şairin eserinde sunduğu düşünce ile bu düşüncenin... Şu kadar ki Divan şiirinin bu yönü bütün çıplaklığıyla değil de sanat kisvesi altınd...