flyfishingwingshootingexpo.com

Film Biçim ve Kültür

YAYIN TARİHİ 2011-04-14
DOSYA BOYUTU 9,87
ISBN 9944492577
DİL TÜRK
YAZAR Robert Kolker
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Film Biçim ve Kültür PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Robert Kolker. Okumak Film Biçim ve Kültür çevrimiçi şimdi çok kolay!

Neden sinemayı hiç ciddi bir şekilde düşünmeyiz? Çoğu insan bunu yapmaz. Film ler yaşamlarımızda görünüşte ciddiye almaya gereksinim duymadığımız şeyler arasındadır. Eğlenmek, korkmak, iğrenmek, anlamak, zaman geçirmek ve sonrasında tartışacak bir şeylere sahip olmak için filmlere gideriz. Ancak çoğunlukla filmleri duy- gusal ve entelektüel yaşamlarımızın ciddi bir parçası olarak düşünmeyi, hatta onları diyelim spor ya da politikayı tartışırken sahip olduğumuz ciddiyetle ele almayı istemeyiz. Bir sinema okulundaki film incelemeleri dersinin dışında, insanların olay örgüsü ve karakterlerin ötesine geçen bir film tartışmasına daldıklarını nadiren duyarız. Filme dikkat edilmesi zorunluluğunun nedeni, çoğumuzun ondan ve yakın akrabası televizy- ondan kendi öykülerimizi –kendi anlatılarımızı ve mitlerimizi– çıkarıyor olmamızdır. Başka bir deyişle, 19. yüzyılın sonundan itibaren insanlar filme eğlence, kaçış ve eğitim –yaşadıkları ya da yaşamaları gerektiğini düşündükleri hayat tarzının bir onaylanması– olarak bakmışlardır. Ancak film “yalnızca” eğlence olsa bile, onun nasıl işlediğini anlamak önemli olurdu. Neden film bizi eğlendirir? Neden eğlendirilmeye gereksinim duyarız? Sinema dünya politikasının ve ulusal politikanın bir parçasıdır. Bazı hükümetler kendi ulusal kültürlerini dünyaya ifade et- menin bir aracı olarak yönetmenlere destek olurlar. Diğer hükümetler özellikle de telif hakkı ve korsanlık söz konusu olduğunda sinemayla ilgili uluslararası olaylara neden olmuşlardır.

...den sinemayı hiç ciddi bir şekilde düşünmeyiz? Çoğu insan bunu yapmaz ... Film, Biçim ve Kültür ... . Film ler yaşamlarımızda görünüşte ciddiye almaya gereksinim duymadığımız şeyler arasındadır. Belgesel senaryosu, öykülü film senaryosunun uygulama aşamasına benzemektedir. Konunun içinde toplumsal referanslar bulunur. Oluşum ve süreklilik konusu, amaç ve konu ile yönetilmelidir. Sizler için hazırladığımız en iyi bilim kurgu filmleri listemizde pek çok farklı kategoride de film bulunuyor. Bilim kurgu filmleri listesi IMDb puanlarına göre sıralanmıştır. Robe ... Amatör kültür.net: Belgesel Filmde Biçim ve Teknik ... . Bilim kurgu filmleri listesi IMDb puanlarına göre sıralanmıştır. Robert Kolker. Neden sinemayı hiç ciddi bir şekilde düşünmeyiz? Çoğu insan bunu yapmaz. Film ler yaşamlarımızda görünüşte ciddiye almaya gereksinim duymadığımız şeyle...