flyfishingwingshootingexpo.com

Avrupa EvrenselciliğiGücün Retoriği

YAYIN TARİHİ 2010-10-26
DOSYA BOYUTU 6,45
ISBN 9756165416
DİL TÜRK
YAZAR Immanuel Wallerstein
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Avrupa EvrenselciliğiGücün Retoriği PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Immanuel Wallerstein. Okumak Avrupa EvrenselciliğiGücün Retoriği çevrimiçi şimdi çok kolay!

Immanuel Wallerstein “Avrupa Evrenselciliği”nde, Batı’nın dünyaya müdahale ederken başvurduğu söylemleri inceler.Tarihte bu tür üç söylemle karşılaşırız: Amerikan Yerlilerini köleleştiren İspanyollar, onların “barbar” olduklarını, “ahlakdışı” âdetleri olduğunu savunurlar. Osmanlı İmparatorluğu, Ortadoğu gibi bölgelere nüfuz eden Avrupalılar, bu “yüksek medeniyetler”in gelişmeye kapalı olduğunu ileri sürerler. Günümüzde eski Yugoslavya’ya, Irak’a müdahale eden Batılı güçler ise, buralarda diktatörlükler olduğunu ve insan haklarının çiğnendiğini iddia ederler.Wallerstein, müdahalelerin hep “evrensel değerler”e atıf yapılarak haklılaştırıldığına dikkat çeker. Bu değerler gerçekten evrensel midir, yoksa çarpıtılıp öyleymiş gibi mi takdim edilmektedir? Eğer öyleyse eşitlikçi bir dünya arzulayanlar, gerçek anlamda evrensel değerleri nasıl inşa edebilirler?

...ILINÇ. UİÇ Derneği Stajyeri. Kitabın adı: Avrupa Evrenselciliği Gücün Retoriği ... Avrupa Evrenselciliği Gücün Retoriği ... . Yazarı: Immanuel Wallerstein. Bgst yayınları İstanbul, Ekim, 2010. Avrupa Evrenselciliği. 34 Sayfa·2010·375 KB·19 İndirme·Türkçe·Yeni! Etem Kara. 193. Avrupa Evrenselciliği Gücün Retoriği. Immanuel Wallerstein .. Fr ... Immanuel Wallerstein. Immanuel Wallerstein "Avrupa Evrenselciliği"nde, Batı'nın dünyaya müdahale ederken başvurduğu söylemleri inceler. Avrupa Evrenselciliği - Gücün Retoriği en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın ... Avrupa Evrenselciliği, İktidarın Retoriği - Immanuel Wallerstein ... . Avrupa Evrenselciliği - Gücün Retoriği en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Avrupa Evrenselciliği - Gücün Retoriği. Bu ürünün size özel fiyatıdır, Sepete ekleyin fırsatı kaçırmayın! "Bugün önümüzdeki mesele şudur: Halihazırdaki dünya düzeninin son sapk...