flyfishingwingshootingexpo.com

İbnü'l Arabi Zaman ve Kozmoloji

YAYIN TARİHİ 2018-01-15
DOSYA BOYUTU 11,10
ISBN 6055902377
DİL TÜRK
YAZAR Muhammed Hacı Yusuf
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İbnü'l Arabi Zaman ve Kozmoloji PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Muhammed Hacı Yusuf. Okumak İbnü'l Arabi Zaman ve Kozmoloji çevrimiçi şimdi çok kolay!

“…Allah kozmosu altı günde mekân olarak yaratmaktadır…” Peki ya zaman olarak?“Sûfî mütefekkirler, maddî zamandan mânevî zamana geçerek zamanın hakîkatini anlamanın ancak Hak yolunun sâliki olup ân-ı dâim’e ermekle mümkün olacağını söylerler. Evvel, âhir hepsi aslında bir ân-ı dâimdir. Nitekim Hz. Muhammed: “Rabbinizin katında sabah ve akşam yoktur.” demiştir. Bu dereceye ve bu makama erişen kimse isterse bir saatte bin yıllık yol gider ve gelir...”Mahmud Erol Kılıç“F. Capra’nın Tao of Physics’i gibi son dönem popüler çalışmalara paralel daha iddialı İslâmî bir örnek sunan bu düşündürücü çalışma, İslâm’ın en temel, yaratıcı, ilham veren ve bilindiği gibi en zor düşünürlerinden birinin yazılarında bulunabilecek en zor konular üzerine yapılmış, yıllarca süren bir araştırmanın ürünüdür.”James W. Morris“İbnü’l-Arabî, bu esrarlı ontolojik meselelerin dipsiz deryasına dalmaya muktedir tek münevver âlimdir. Kur’ân’ın kozmolojiye dair âyetlerinin bu dipsiz deryasından çıkarttığı, tarihte zaman ve mekânı ilk kez birlikte ele alan bu eşsiz kozmolojik model, EPR ve Zeno Paradoksu gibi bilim ve felsefedeki kafa karıştırıcı târihî çıkmazları çözmektedir. İbnü’l-Arabî’nin eşsiz “zaman” tasavvuru Kuantum Mekaniğini ve İzafiyet Teorisini uzlaştırmaktadır.”Muhammed Hacı Yusuf“Bilim metafiziğe ihtiyaç duymaz… Metafizik de bilime ihtiyaç duymaz… Fakat insanoğlu her ikisine de muhtaçtır.”

...r abî zaman ve kozmoloji Muhammed Hacı Yusuf çeviren: k adir filiz prof ... İbnü'l-Arabi Zaman ve Kozmoloji - Muhammed Hacı Yusuf Çevrimiçi... ... . İBNÜ'LARABÎ  ZAMAN VE KOZMOLOJİ 18 Önsöz Prof. Dolayısıyla bu kitap, İbnü l-arabî nin daha geniş kozmoloji ve kozmogonisinde zamanın bütün ilgili boyutlarını ortaya koymaya yönelik ilk kapsamlı girişim olarak düşünülebilir. Muhammed Hacı Yusuf. "Allah kozmosu altı günde mekân olarak yaratmaktadır"... Peki ya zaman olarak? "Sûfî mütefekkirler, maddî zamandan mânevî ... İBNü L-Arabî - ZAMAN VE KOZMOLOJİ - PDF Free Download ... ... Peki ya zaman olarak? "Sûfî mütefekkirler, maddî zamandan mânevî zamana geçerek zamanın hakîkatini... Dolayısıyla bu kitap, İbnü'l-Arabî'nin daha geniş kozmoloji ve kozmogonisinde zama-nın bütün ilgili boyutlarını ortaya koymaya yönelik ilk kapsamlı girişim olarak düşünülebilir. İbnü'l-arabî zaman ve kozmoloji Muham...