flyfishingwingshootingexpo.com

Siyah Lale

YAYIN TARİHİ 2013-01-01
DOSYA BOYUTU 11,79
ISBN 6051003269
DİL TÜRK
YAZAR Alexandre Dumas
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Siyah Lale PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Alexandre Dumas. Okumak Siyah Lale çevrimiçi şimdi çok kolay!

"İşte yeni soğancıklar... Ne kadar güzel, ne kadar saf, ne kadar temiz. Bunlar bana katran karası laleyi verecekler. Damarları çıplak gözle görülemeyecek, üzerindeki E yas elbisesini bozacak bir tek leke olmayacak. Uykusuz E gecelerimin, harcadığım bunca emeğin ve düşüncele-1 rimin ürünü olacak bu lale. Ne ad versem acaba ona? i Tiılipa Nigra Barlaensis desem mi ? Evet Barlaensis güzel bir ad. Rüzgar haberi dünyanın dört bir yanına yay- S dığı zaman, bütün lale Avrupası, bütün entellektuei | Avrupa ayağa kalkacak... Büyük siyah lale bulundu... 1 "Adı?" diye soracak meraklılar. Tulipa Nigra Barlaensis... Niçin Barlaensis? Çünkü onu van Baerle buldu... Böyle diyecekler..."

...Lale Romanın konusu 1672 yıllarında laleleri ile meşhur Hollanda'da geçmektedir ... Siyah Lale - Alexandre Dumas || Kitap Yorumu - Kozmokitap - Kitap ve... ... . Tarih, Aşk Romanı türünde olan Siyah Lale ünlü Fransız yazarı Dumas'ın en sevilen romanlarından biridir. Siyah Lale Kitap Özeti. 1672 yılıydı. Hollanda 'da bu şirin kasabasında ağaçlar arasında beyaz tertemiz bir ev varmış. Cornelius lalelerin bolca güneş görebilmesi için odayı camekanlı olarak yaptırmıştır. Ancak Baerle'nin komşusu Boxtel de siyah lalenin peşindedir ve lale için her ş ... Siyah Lale Kitap Özeti | Evvel Cevap ... . Ancak Baerle'nin komşusu Boxtel de siyah lalenin peşindedir ve lale için her şeyi, her kötülüğü yapabilecek bir insandır. Alexandre Dumas ile tanışma kitabım olan Siyah Lale'yi çok beğendim. Siyah Lale, Alexandra Dumas'ın okuduğum ilk kitabı. Bir lale yetiştiricisinin başından geçenleri konu edinen kitap siyas...