flyfishingwingshootingexpo.com

Yeraltından Notlar

YAYIN TARİHİ 2019-10-31
DOSYA BOYUTU 5,86
ISBN 6058085077
DİL TÜRK
YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Yeraltından Notlar PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Okumak Yeraltından Notlar çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Ben hasta bir adamım. Çirkin ve içi kinle dolu bir adam. Biliyorum ki karaciğerimden hastayım amane hastalığım hakkında bir şey biliyorum, ne de beni tam olarak neyin hasta ettiğinden haberim var.”Dostoyevski genel olarak insanın iç âlemine ışık tutar ancak bunu elinizdeki eserinde bir adım dahaileriye taşımış ve insan ruhunun trajedisini ortaya koymuştur. Esasen kitabı bu kadar ölümsüz yapanda bu husustur. Yeraltından Notlar, biçare bir insanın hayatın zorlukları karşısında ezilmesinin, içdünyasının yaralar almasının, benliğini dünyaya kabul ettirmek çabasındayken gitgide kendi içineçekilmesinin hikâyesidir. Dostoyevski’nin daha sonra kaleme alacağı eserlerinde değindiği birçokfelsefi ve ahlaki problemin temelleri bu romanda ortaya konulmuştur.

...dan Notlar, iki bölümden oluşur. İlk bölüm Yeraltı bölümüdür ... Varoluşçuluk Üzerinden Yeraltından Notlar İncelemesi - Söylenti Dergi ... . Sara nöbetleri ve kumar bağımlılığı yüzünden maddi olarak sıkıntıda olduğu dönemde Yeraltından Notlar adlı eserini yazmıştır. Yeraltından Notlar, yayımlandığı 1864 yılından beri öfke ve sessizliğin en güçlü manifestolarından biri olmuştur. "Yeraltından Notlar, hakikati kanla haykırır." -NIETZSCHE Ama zaten Yeraltından Notlar'da kahramanın bir adının olup olmaması ya da karakterin fiziki özellikleri birer teferruattır. Kitabın bizlere sunmayı amaçladığı şey karakterin iç dünyas ... Yeraltından Notlar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski ... . Kitabın bizlere sunmayı amaçladığı şey karakterin iç dünyasıdır. Yeraltından Notlar, büyük Rus romancısı Dostoyevski 'nin, ilk Yayınlanma Tarihi 1864 yılı olan Petersburg'da basılmış bir eseridir. Ro...