flyfishingwingshootingexpo.com

Bostan

YAYIN TARİHİ 2020-01-17
DOSYA BOYUTU 8,32
ISBN 6058517899
DİL TÜRK
YAZAR Şeyh Sadi Şirazi
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Bostan PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Şeyh Sadi Şirazi. Okumak Bostan çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bostan, Doğu edebiyatının en güzide eserlerinden biri olarak telakki edilir. Tasavvuf anlayışının tezahürü olan bu yapıtta insanı insan yapan sevgi, açık yüreklilik, alçakgönüllülük ve dürüstlük gibi erdemler övülür; bunların her şeyden üstün olduğunu gösteren öyküler hikâye edilir. İrfani öğretinin şiirsel taşıyıcıları Mevlânâ, Şeyh Galib ve diğerlerinde görüldüğü üzere, mecazi bir dille konuşur. Şirazlı Sadî’de ise böyle sembolik ve şiirsel bir sesten ziyade; dolaysız, yalın ve ‘gerçekçi’ bir anlatım buluruz. Osmanlı medreselerinin başlıca ders kitabı olan Bostan, gerçekçi, hikmetli ve şiirsel bir dille temayüz eder. Temaları ve bu temaları işleyiş tarzı bakımından hem geleneksel hem güncel hem de hakikidir.

...da bol ve iyi verim için çok masraf yapılır ve iyi bakım ister ... BOSTAN Nedir? TDK Sözlük Anlamı ... .Yılda birden fazla mahsul kaldırılır. 2-)Bahçe Örnek:Babası küçük bostanda yere eğilmiş, salatalıkları koparıyor. P. Safa. Bostan hakkında bilgiler. Bostan (Farsça: بوستان Būstān), sebze, meyve ya da çiçek bitkileri yetiştirilen yerlere verilen isimdir. Bahçe ya da bostan, sulanabilir veya sulanmayan arazilere kurulabilir. Bostan (Farsça: بوستان Būstān), sebze, meyve ya da çiç ... Bostan Nedir Ne Demek Bostan Hakkında Bilgiler ... . Bostan (Farsça: بوستان Būstān), sebze, meyve ya da çiçek bitkileri yetiştirilen yerlere verilen isimdir. Bahçe ya da bostan, sulanabilir veya sulanmayan arazilere kurulabilir. bostan sözlük anlamı nedir? Sözlükte bostan kelimesinin manası: Bahçe Örnek: Babası küçük bostanda yere eğilmiş, salatalıkları kopar...