flyfishingwingshootingexpo.com

İslami İktisadın Felsefesi

YAYIN TARİHİ 1997-06-01
DOSYA BOYUTU 10,17
ISBN 975574049X
DİL TÜRK
YAZAR Şehid Murtaza Mutahhari
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İslami İktisadın Felsefesi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Şehid Murtaza Mutahhari. Okumak İslami İktisadın Felsefesi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Hayata ait sorunların birbirinden ayrı olduğunu, her şeyin kendine özgü bir sınır ve özel alanı bulunduğunu ve insan yaşamının her bir köşesinin herhangi bir şeyle özellikle ilgili bulunduğunu düşünenler, kişinin "İslam ekonomisi" adı altında bir sorunu gündemine almasına şaşırır ve kaçınılmaz olarak bunu reddederler.Oysa İslam'ın ekonomi ile doğrudan ve dolaylı olmak üzere iki bağı vardır. İslam'ın ekonomi ile doğrudan bağı; mülkiyet, alışveriş, vergi, sadaka, vakıf, mali cezalar ya da servet alanındaki cezalar ve diğerleri konusunda getirilmiş bir dizi ekonomik düzenlemenin doğrudan olması bakımındandır. İslam'ın ekonomi ile dolaylı bağı ahlak yönündendir. İslam insanlara emanete riayeti, iffetli olmayı, adaleti, ihsanı ve fedakarlığı tavsiye eder; hırsızlığı, emanete ihaneti ve rüşveti de yasaklar.

... İKTİSADIN FELSEFESİ Serbest Piyasa, Planlı Ekonomi, Mülkiyet Sorunu kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası ... İslami İktisadın Felsefesi-Palme Kitabevi ... . İslami İktisadın Felsefesi. Yazar: Murtaza Mutahhari. Yayınevi: İnsan Yayınları. Stokta olunca haber ver. İslami İktisadın Felsefesi. İslami İktisadın Felsefesi. Şehid Murtaza Mutahhari. HAVALE :6,06 TL %1 EFT İndirimi. Şehid Murtaza Mutahhari. Hayata ait sorunların birbirinden ayrı olduğunu, her şeyin kendine özgü bir sınır ve özel alanı bulunduğunu ve insan yaşamının her bir köşesinin herhangi bir şeyle özellikle ilgili... İslami İktisadın Felsefesi en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. İslami İktisad ... İslami İktisadın Felsefesi 1409 Murtaza Mutahhari ... ... İslami İktisadın Felsefesi en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. İslami İktisadın Felsefesi avantajlı fiyatlar...