flyfishingwingshootingexpo.com

Sabredenler Ve Şükredenler

YAYIN TARİHİ 2019-08-02
DOSYA BOYUTU 4,98
ISBN 9757732594
DİL TÜRK
YAZAR İbn Kayyım El-Cevziyye
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Sabredenler Ve Şükredenler PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır İbn Kayyım El-Cevziyye. Okumak Sabredenler Ve Şükredenler çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bu kitabın konusu sabır ve şükürdür. Çünkü iman iki sınıftır; sabır ve şükür. Buna göre, nasihati kabul eden, kurtulmayı arzu eden ve saadete ermek isteyen kimsenin sabır ve şükrü ihmal etmemesi gerekir. Allâh-u Teâlâ sabrı, tökezlemeyen bir at, körlenmeyen bir kılıç, bozguna uğramayan bir ordu, yıkılamayan muhkem bir kale kılmıştır. Zafere ulaşmak sabırdan sonra gelir. Kur’ân-ı Kerim’de “Sabredin, çünkü Allah sabredenlerle beraberdir” buyrulmuştur.İbn Kayyım el-Cevziyye’nin bu eseri, asıl konusu sabır ve şükürden başka, Kur’ân-ı Kerim’in tefsirinden güzel örnekleri, senedleriyle hadîs-i şerifleri, selef-i sâlihînin eserlerini, fıkhî meselelerin açıklamalarını da içermektedir. Yine bu kitapta dünyanın hakikati, Allâh-u Teâlâ’nın, Rasûlü’nün ve selef-i sâlihînin misallerle bu dünyayı anlatmaları, bu dünyada Allah’a yaklaştıran ya da O’ndan uzaklaştıranlar gibi birçok faydalı mevzular anlatılmıştır.Bu kitap, Zâdu’l-Meâd, Medâricu’s-Sâlikîn gibi önemli eserlerin de sahibi olan müellifin ifadesiyle, “hükümdarlar ve emirlerin, zenginler ve fakirlerin, sûfîler ve fakihlerin istifade edeceği bir kitaptır.”

... ciddi sıkıştırır, araya hatırlıları koyup, izdivaç teklif ederler ... SABREDENLER ve ŞÜKREDENLER ... . Ekim 9, 2009 islamsevgindini menkıbeler, sabredenler ve şükredenler, sabredenler ve şükredenler kıssa. 10 üzere iki kısımdır. Sabır ve merhameti tavsiye edenler, Allah'ın ayetlerinden istifade ederek iman edenler, sabredenler ve şükredenler sağcılardır. İşte bu vasıflarla sağcılar, solculardan ayrılmaktadır. Sabredenler ve şükredenler. Eserin yazarı İbn Kayyım El-Cevziyye. Sa ... SABREDENLER VE ŞÜKREDENLER - PDF Free Download ... . Sabredenler ve şükredenler. Eserin yazarı İbn Kayyım El-Cevziyye. Sabredenler ve şükredenler-ibn kayyım el-cezviyye. Sabredenler ve Şükredenler yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Sabredenler ve Şükredenler kitabına benzeyen kitaplar. İbn Kayyim el-Cevziyye. Bu kitabın konusu sabır ve...