flyfishingwingshootingexpo.com

Yahudiliği Anlamak

YAYIN TARİHİ 1995-05-01
DOSYA BOYUTU 6,28
ISBN 975574066X
DİL TÜRK
YAZAR Samuel B. Yahya El-Mağribi
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Yahudiliği Anlamak PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Samuel B. Yahya El-Mağribi. Okumak Yahudiliği Anlamak çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bu kitapta, Müslüman olmadan önce Yahudi alimlerinin en büyüklerinden birisi olan filozof Samuel, Yahudiliğin geldiği noktayı teorik ve pratik açıdan ele alıyor. Samuel b. Yahya el-Mağribi, Yahudiliğin en ince noktalarını, problemlerin yorumlanmasında düşüne tutarsızlıkları, Yahudilerin başka dinlere bakışlarını, tahrif meselesini, hakimiyet tutkularını delilli bir şekilde duygusallığa veya insafsızlığa düşmeden ele alıyor. El-Mağribi'nin eseri Arapça baskısında titiz bir çalışmaya tabi tutularak açıklayıcı dipnotlarla zenginleştirilmiştir.

..., yayılımı ve etkisi açısı... III. KUTSAL METİNLER ve DİNÎ LİTERATÜR Yahudilik kitâbî bir dindir ve Hıristiyanlığın aksine dinin merkezine kutsal kitabı koymakta, bu yönüyle İslâm' ... Yahudiliği Anlamak En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... ... En yeni Yahudiliği anlamak kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. Sürgünden sonra Yahudilik dini resmen doğmuş. Samuel B. Yahya El-Mağribi. Bu kitapta, Müslüman olmadan önce Yahudi alimlerinin en büyüklerinden birisi olan filozof Samuel, Yahudiliğin geldiği noktayı teorik ve pratik açıdan ele alıyor ... Yahudiliği Anlamak ... . Samuel B. Yahya El-Mağribi. Bu kitapta, Müslüman olmadan önce Yahudi alimlerinin en büyüklerinden birisi olan filozof Samuel, Yahudiliğin geldiği noktayı teorik ve pratik açıdan ele alıyor. Yahudilik için, 1) tefecilik yeteneğinin büyük güçlere kullanım ve değişim değeri olarak kiralanması, 2) Yahudi elitlerin üstün-seçil...