flyfishingwingshootingexpo.com

Bir Kutsal Bilim İhtiyacı

YAYIN TARİHİ 2019-05-17
DOSYA BOYUTU 12,98
ISBN 9755748122
DİL TÜRK
YAZAR Seyyid Hüseyin Nasr
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Bir Kutsal Bilim İhtiyacı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Seyyid Hüseyin Nasr. Okumak Bir Kutsal Bilim İhtiyacı çevrimiçi şimdi çok kolay!

Son iki yüzyılın tarihi, dünya hakimi Batı ve yükselen Batılı değerler karşısında İslam dünyasının düştüğü yılgınlığın da tarihidir. Bu yılgınlık, İslam coğrafyasında doğup büyümüş pek çok insanı Batının din dışı düşünce ve hayat tarzına ram etmiş; diğer birçok zihni de "İslam modernizmi" gibi "sentez" arayışlarına sürüklemiştir.Bu akıma karşı "gelenek"in günümüzdeki en önemli savunucularından biri, Seyyid Hüseyin Nasr'dır. Son çalışmalarını topladığı elinizdeki kitabında Nasr, Batının seküler bilimine karşı cesur bir başkaldırı sunuyor. Kainatı "din dışı" bir alan olarak gören seküler bilim anlayışının yol açtığı maddi, manevi felaketleri irdeliyor. Sonuçta, Kur'an ve hadisten beslenen bir perspektifle, kainatı "marifetullah"a vesile kılan bir "kutsal bilim ihtiyacı"nı dile getiriyor.Çağdaş Batılı değerlerin değersizleştirdiği insanı ve kainatı gerçek konumuna iade eden ufuk açıcı bir çalışma.

...seyin Nasr. Son iki yüzyılın tarihi, dünya hakimi Batı ve yükselen Batılı değerler karşısında İslam dünyasının düştüğü yılgınlığın da tarihidir ... Bir Kutsal Bilim İhtiyacı %20 İndirimli Seyyid Hüseyin Nasr ... . Nasr'ın Kutsal Bir Bilim İhtiyacı kitabında belirttiği gibi, Newton'un kütle çekim kuvveti ile ilgili keşfinin analizi bile bu anlamda bir örnek olarak alınabilir. Sonuçta, Kur'an ve hadisten beslenen bir perspektifle, kainatı "marifetullah"a vesile kılan bir "kutsal bilim ihtiyacı"nı dile getiriyor. Kitabın basım bilgileri. Adı: Bir Kutsal Bilim İhtiyacı. Bir Kutsal Bilim İhtiyacı. Seyyid Hüseyin Nasr. Sonuçta, Kur'an ve hadisten beslenen bir perspektifle, ... Kutsal Bir Bilim İhtiyacı | Enver Gülşen ... . Kitabın basım bilgileri. Adı: Bir Kutsal Bilim İhtiyacı. Bir Kutsal Bilim İhtiyacı. Seyyid Hüseyin Nasr. Sonuçta, Kur'an ve hadisten beslenen bir perspektifle, kainatı "marifetullah"a vesile kılan bir "kutsal bilim ihtiyacı"nı dile getiriyor. Not: Yazının...