flyfishingwingshootingexpo.com

İslam Ve İnsanlığın Kaderi

YAYIN TARİHİ 1992-12-31
DOSYA BOYUTU 10,84
ISBN 9757732354
DİL TÜRK
YAZAR Gai Eaton
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İslam Ve İnsanlığın Kaderi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Gai Eaton. Okumak İslam Ve İnsanlığın Kaderi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Çatışma ve duyarsızlık; İslam dünyası ile Hıristiyanlık dünyası arasındaki ilişkiyi belirleyen en kalıcı özellik olu. Bu duyarsızlığın gerisine saklanan cehalet ve öfke Batı'nın İslam dünyasını anlayamamasının en büyük sebeplerinden biri.Gai Eaton, Batıda doğmuş, o kültürü oluşturan atmosferi teneffüs ederek yetişmiş ve müslüman olmuş bir aydın olarak Batılı soydaşlarına İslam adına anlatacak çok şeyi olduğuna inanıyor. Zira çağdaş müslüman aydınların İslam'ı Batıya tanıtmada en büyük eksiklikleri; bu uygarlığı oluşturan mantaliteyi ve simgeleri çözecek entelektüel donanım ve yaklaşım eksikliği olduğunu vurguluyor.Dahası, bu kitabın İslam dünyasında sayıları gittikçe artan batılılaşma aydınlara da söyleyeceği çok şey bulunmaktadır: Teokratik değil, teosentrik bir düzen kuran İslam uygarlığı bireyin özgürlük alanını gittikçe daraltan modern zamanların dini dışlayan hayat biçimlerine karşın insana yeni alanlar açmaktadır.

...Zeran, CHARLES GAI EATON'ı ve 'İslam ve İnsanlığın Kaderi' adlı eserini inceledi ... İslam ve İnsanlığın Kaderi - Dünya Sözlük ... . Batı, meydanlarda daha fazla ceset, daha fazla yağma bırakırken islam bunu yapmamıştır diyor. -Amerika'nın sahip olduğu nüfuz ve hâkimiyet asla insanlığın kaçınılmaz kaderi değildir. Bu savaş, öyle bir savaş olmalı ki İslam ve Siyonizm birbirini yiyerek yok etmeli. Gai Eaton. Çatışma ve duyarsızlık; İslam dünyası ile Hristiyanlık dünyası arasındaki ilişkiyi belirleyen en kalıcı özellik oldu. Bu duyarsızlığın gerisine saklanan cehalet ve öfke Batı'nın İslam dünyasın ... İslam Ve İnsanlığın Kaderi ... . Bu duyarsızlığın gerisine saklanan cehalet ve öfke Batı'nın İslam dünyasını... Gai Eaton. Çatışma ve duyarsızlık; İslam dünyası ile Hıristiyanlık dünyası arasındaki ilişkiyi belirleyen en kalıcı özellik olu. B...