flyfishingwingshootingexpo.com

Sömürgecilik ve Eğitim

YAYIN TARİHİ
DOSYA BOYUTU 12,15
ISBN 00
DİL TÜRK
YAZAR
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Sömürgecilik ve Eğitim PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır . Okumak Sömürgecilik ve Eğitim çevrimiçi şimdi çok kolay!

Sömürgecilik, modern Batı uygarlığının temelinde yatan felsefeyi en güzel ifade eden terimdir. Üçüncü dünyanın bugünkü sorunlarının bir çoğu, sömürgeciliğin insafsız yöntemlerinin sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Bu yöntemlerden birisi de "eğitim" dir.Philip G. Altbach ve Gail P. Kelly adlı iki araştırmacının hazırladığı Sömürgecilik ve Eğitim adlı bu kitap, sömürgeciliğin eğitim yoluyla "diğer" toplumları nasıl yozlaştırdığını, onların zihinlerini nasıl etkileyip kötürümleştirdiğini ve kendilerine ait bir dünyanın oluşmasını nasıl engellediğini delillerle ortaya koymaktadır. Kitapta Amerikalı Kızılderililerden Sovyetler Birliği'ndeki azınlıklara ve Afrika ülkelerindeki uygulamalara kadar dünya üzerindeki çeşitli bölgelerde yaşanan eğitim sömürüsüne ışık tutuluyor.

...cilik, modern Batı uygarlığının temelinde yatan felsefeyi en güzel ifade eden terimdir ... Sömürgecilik ve Eğitim : %30 İndirimli ... . Üçüncü dünyanın bugünkü sorunlarının bir çoğu... En yeni Sömürgecilik ve Eğitim ile ilgili kitap alıntılarını, yazar sözlerini, 1k okurlarının kitaplardan, yazarlardan yaptıkları etkileyici alıntıları inceleyebileceğiniz sayfa. SÖMÜRGECİLİK VE EĞİTİM kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve İNSAN YAYINLARI baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap Nad ... Sömürgecilik ve Eğitim Sözleri ve Alıntıları ... . kitapları ve İNSAN YAYINLARI baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Bu yöntemlerden birisi de "eğitim" dir.Philip G. Altbach ve Gail P. Kelly adlı iki araştırmacının hazırladığı Sömürgecilik ve Eğitim adlı bu kitap sömürgeciliğin eğitim yoluyla "diğer" toplumla...