flyfishingwingshootingexpo.com

İslam, Sekülerizm Ve Geleceğin Felsefesi

YAYIN TARİHİ 2019-10-23
DOSYA BOYUTU 3,12
ISBN 9755748115
DİL TÜRK
YAZAR S. M. Nakib el-Attas
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İslam, Sekülerizm Ve Geleceğin Felsefesi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır S. M. Nakib el-Attas. Okumak İslam, Sekülerizm Ve Geleceğin Felsefesi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bu kitapta, İslâm’da tasavvur olunduğu şekliyle hayatın en temel esaslarıyla ilgili tanımlamalar ve açıklamalar açık bir şekilde izah edilmektedir. Bu izahlar Din ile, İnsan ile, Bilgi, Hikmet, Adalet, Doğru Amel (edep), Akıl ve Akletme ile (nutk); dilin, düşüncenin, anlamın (mana), bilginin ve eğitimin İslâmîleştirilmesiyle; Kur’anî yorumlamalar (tefsir ve te’vil) paralelinde tabiatın incelenmesi ve bilimsel olarak araştırılmasının yöntemiyle; Arapça dahil tüm Müslüman hakların dillerinin İslâmîleştirilmesinde Kur’an’ın rolüyle; İslâmî anlamda eğitimin ve eğitme sürecinin aslında terbiye kavramıyla değil de daha çok te’dibkavramıyla karşılanabileceğiyle alakalıdır.Kitapta İslâmî eğitim felsefesi ve bu felsefenin oturtulacağı zemin konusunda bir çerçeve çizilmekte; bilgi edinmenin ve İslâmî eğitimin gayesinin temel esprisinin “iyi bir vatandaş” değil, “iyi bir insan” yetiştirmek olduğu belirtilmektedir. Seküler (dünyevî) kavramıyla sekülerizasyonun (dünyevîleştirme) anlamı ve bunun kapsamı kitapta anlatıldığı biçimiyle belki ilk defa ele alınmaktadır.Bu kitap kendi çapında, muhteva olarak yoğun, fakat düşüncelerin ifade ediliş biçiminde muhtasar bir çalışmadır.

...elemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve İslam Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi kitabına benzeyen kitaplar ... İslam, Sekülerizm Ve Geleceğin Felsefesi ... . İslam Felsefesi konusunda çalışmaları olan okumalı. S. M. Nakib el-Attas. Bu kitapta, İslâm'da tasavvur olunduğu şekliyle hayatın en temel esaslarıyla ilgili tanımlamalar ve açıklamalar açık bir şekilde izah edilmektedir. M. Nakib El Attas. Bu kitapta, İslâm'da tasavvur olunduğu şekliyle hayatın en temel esaslarıyla ilgili tanımlamalar ve açıklamalar açık bir şekilde izah edilmektedir. See more of İslam, Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi on Facebook. PagesMediaBooks and magazinesBookİslam, Sekülerizm ve Geleceği ... İslam, Sekülerizm Ve Geleceğin Felsefesi - S. M. Nakib El-Attas ... . See more of İslam, Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi on Facebook. PagesMediaBooks and magazinesBookİslam, Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi. %0. Hemen Al. İslam da İtikadi,Siyasi ve Fıkhi Mezhe...