flyfishingwingshootingexpo.com

İslam ve Modern İnsanın Çıkmazı

YAYIN TARİHİ 2019-11-04
DOSYA BOYUTU 5,40
ISBN 9755743103
DİL TÜRK
YAZAR Seyyid Hüseyin Nasr
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İslam ve Modern İnsanın Çıkmazı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Seyyid Hüseyin Nasr. Okumak İslam ve Modern İnsanın Çıkmazı çevrimiçi şimdi çok kolay!

"Bu kitap İslam'ın fikri ve manevi mirası ile bu mirası inceleme araçlarını tartışmak, hem Doğu hem de Batı dünyasındaki modern insanın açmazlarını çözme konusunda İslami geleneğin öğretilerini sunmak amacıyla yazıldı; hem Doğu'da hem Batı'da yaşayan modern insanın karşı karşıya bulunduğu ana sorunları gündeme getirmeğe çalıştı.""Batıda yığınla insanın İslam medeniyetinin başarılarıyla her geçen gün daha fazla ilgilendiği şu zamanda, bunlara İslam geleneğinin canlı yapısını ve bugünkü sorunlarıyla olan ilgisini sunmanın özellikle önemli olduğu duygularını taşıyoruz. Ve yine, İslam dünyasındaki modernleşmiş öğelerin, etkilerinde kaldıkları güçlerin gerçek yapısını öğrenmeleri ve İslam geleneğini, bugün bizzat İslam dünyasının içinde kendisini tehdit eden bu güçlere karşı savunmaya daha iyi hazırlıklı olabilmeleri için gelip geçmekte olduğu duygularını da taşıyoruz."

...endi milliyetinden olan İranlılar ise Araplarla birlikte İslam medeniyetini kurmuş ve bu medeniyetin tarihinin hemen her aşamasında 150 İslam ve Modern İnsanın Çıkmazı etkili olmuşlardır ... İslam ve Modern İnsanın Çıkmazı Seyyid Hüseyin Nasr ... . Seyyid Hüseyin Nasr. "Bu kitap İslam'ın fikri ve manevi mirası ile bu mirası inceleme araçlarını tartışmak, hem Doğu hem de Batı dünyasındaki modern insanın açmazlarını çözme konusunda... Hem Doğu'da, hem de Batı'da yaşayan modern insanın karşı karşıya bulunduğu ana sorunları gündeme getirmeye çalıştı.. Kitabın basım bilgileri. Adı: İslam ve Modern İnsanın Çı ... İslam Ve Modern İnsanın Çıkmazı - Seyyid Hüseyin Nasr ... ... Hem Doğu'da, hem de Batı'da yaşayan modern insanın karşı karşıya bulunduğu ana sorunları gündeme getirmeye çalıştı.. Kitabın basım bilgileri. Adı: İslam ve Modern İnsanın Çıkmazı. Seyyid Hüseyin Nasr. Bu kitap İslâm'ın fikrî ve manevî mirası ile bu mirası inceleme araçlarını tartışmak, hem Doğu hem de Batı dü...