flyfishingwingshootingexpo.com

Kayı Beyi Ertuğrul

YAYIN TARİHİ 2018-03-08
DOSYA BOYUTU 11,56
ISBN 6052394434
DİL TÜRK
YAZAR Bekir Manav
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kayı Beyi Ertuğrul PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Bekir Manav. Okumak Kayı Beyi Ertuğrul çevrimiçi şimdi çok kolay!

Askerlerin sıkı korumaları arasında at üstünde ilerleyen komutan belli olurken Kayı Alpleri “Ertuğrul Beyim Çok Yaşa! Ertuğrul Beyim Çok Yaşa!” nidâlarıyla coşuyordu.At üstünde sesleri duyan ve Ertuğrul Bey’i gören komutan dikkatle süzdü. Kayıların etrafında etten duvar olduğu Ertuğrul’un, Kayıların Beyi olduğunu Selçuklu komutanı anlamıştı.Ertuğrul ve alpleri komutanın kalabalıkla gelişini gördüklerinde durmuşlardı. Tuğrul Bey, Ertuğrul Bey’in kolundaki sıyrıklarla ilgilenirken, Ertuğrul Bey, eliyle Tuğrul Bey’in durmasını işaret etti. Komutan epeyce yaklaşmıştı, temiz giyimli uzun sakallı bir Selçuklu askeri koşar adımlarla Ertuğrul Bey’e yaklaştı. Tek dizinin üzerine çöken asker Ertuğrul Bey’e bakarak komutanı takdim etti.Es Sultanül Azam, Es Sultanül Galip, Alaaddin Keykubad Hazretleri”…Ertuğrul ve alpler şaşırmıştı. Bir an duraksadılar ve birbirlerine baktılar. Takdim ile birlikte cenk meydanında bir sessizlik oluştu. Meğer koskoca Sultan Alaaddin bizzat ordusunun başında gelmişti. Üstelik ordusu müşkül durumdayken Kayıların desteği sayesinde yenilmemişti.Kayıların bir kısmı 1200’lü yıllarda Sungur Tigin ve Gündoğdu Bey’in başını çektiği bir bölükle Ahlat’a dönmek üzere ayrılırken, Ertuğrul ve ona inananlar batıya yöneldiler.Ertuğrul Bey’in önderliğindeki Kayıların ayrılıktan sonra Bizans sınırına göçlerini, Sultan Alaaddin Keykubad ile ilişkilerini ve Bizans sınırındayaşadığı dönemi ele alan tarihi bir kurgu.KAYI BEYİ ERTUĞRUL Bekir Manav’ın kaleminden ecdadını tanıma ve sevdirme adına eşsiz bir tarihi roman.

...su kaynaklar Oğuzlar'ın Kayı boyuna mensup olan Ertuğrul Gazi'nin soyunu, Oğuz Han'a ve hatta oradan 45 babada Hz ... ERTUĞRUL GAZİ - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . Ertuğrul Bey'in eşi Halime Hatun hakkında bilgiler net değildir. Ertuğrul Gazi veya Ertuğrul Bey (Osmanlı Türkçesi: ارطغرل; ö. ~1280, Söğüt), 13. yüzyılın ortalarında Oğuzların Kayı boyunun lideri ve Osmanlı Beyliği'nin kurucusu olan Osman Bey'in babası. Kayı boyu sırasıyla Anadolu'da nerelere yerleşti? Kayı boyu hangi devleti kurdu? Ertuğrul Bey'in idaresindeki ... Ertuğrul Gazi - Vikipedi ... . Kayı boyu sırasıyla Anadolu'da nerelere yerleşti? Kayı boyu hangi devleti kurdu? Ertuğrul Bey'in idaresindeki oymağın Oğuz soyundan geldiğine yerli ve yabancı kaynaklarda ittifak vardır. Ertuğrul Bey ve anneleri Hayme Ana, (Çadıranası, Çadır büyüğü anlamına gelir.) Kayı aşiretinin beyi olarak Ertuğrul'u tanıdı. Ertuğrul Gazi...