flyfishingwingshootingexpo.com

Kur'an'da Cehennem

YAYIN TARİHİ 2014-11-13
DOSYA BOYUTU 12,41
ISBN 6054818396
DİL TÜRK
YAZAR Osman Kara
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kur'an'da Cehennem PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Osman Kara. Okumak Kur'an'da Cehennem çevrimiçi şimdi çok kolay!

Metafizik bir alemi ifade etmenin güçlüğü, bilinen bir gerçektir. Çünkü bildiğimiz anlamda zaman-mekan mefhumlarının bulunmadığı veya en azından niteliğinden haberdar olmadığımız bir alemin tasvirini yapmak ve bu alem hakkında içinde bulunduğumuz dünyanın şartları içindeki gücümüze ve anlayışımıza göre konuşmakoldukça netameli ve zor bir iştir. Çünkü cehennemdeki muhtevayı ve unsurları bizim bildiğimiz kavramlarla ve nesnelerle karşılamak gibi zor bir durumla karşı karşıya kalmaktayız.

...hennem ile alakali tahmini 110 ayet geçiyor ... Kur'an'da Cennet ve Cehennem Tasvirleri » ... . 3:12 -. O inkârcı kâfirlere de ki, siz mutlaka yenilgiye uğrayacak ve toplanıp cehenneme doldurulacaksınız. Orası ne fena bir döşektir. 3:106 Cehennem onlara yeter. Oraya gireceklerdir, ne kötü dönüş yeridir orası! (MÜCADELE/8). helake atmamasını, kendisi için Allah'tan başka hiç bir dost ve hiçbir şefaatçi bulunmadığını Kur'ân ile hatırlat. Cehennem kelimesi yetmiş yedi ayette geç ... CEHENNEM İLE İLGİLİ AYETLER : Konuları ile İlgili Kuranda Ara... ... . Cehennem kelimesi yetmiş yedi ayette geçmektedir. Kur'an-i Kerim'de cehennem, insanın dünyada Yaratanına, hem cinslerine,diğer yaratılmışlara ve kendine karsı yapmış olduğu günahların cezasını çekmek üzere ahirette atılacağı yerin adıdır. Kur'an Cehennem hakkında daha neler diyor. Dinle, neler söylüyor... Eğe...