flyfishingwingshootingexpo.com

Müfessirin Nitelikleri Üzerine

YAYIN TARİHİ 2015-06-03
DOSYA BOYUTU 10,79
ISBN 9753524100
DİL TÜRK
YAZAR Hikmet Koçyiğit
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Müfessirin Nitelikleri Üzerine PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Hikmet Koçyiğit. Okumak Müfessirin Nitelikleri Üzerine çevrimiçi şimdi çok kolay!

Kur’an, Cenab-ı Hakkın, Hz. Muhammed aracılığıyla insanlığa son kez seslenişidir. Bu itibarla onun iyi okunması ve anlaşılması önemlidir. Kur’an, önceki ilahi hitapların sahih bir mecmuası olmasının yanı sıra Arap diliyle nazil olmuş dinibir metindir ve dini metinlerin kendine özgü bir dili olduğundan iyi çözümleyebilmek için belli başlı niteliklere sahipolmak kaçınılmazdır. Bu bakımdan, Kur’an’ın tefsir edilmesi konusunda çeşitli şartların ileri sürülmüş olmasını doğal kar-şılamak gerekir.Kur’an’ı tefsir etmek için öne sürülen şartlar bir ihtiyacın ve tefsir ameliyesinde ortaya çıkan bir takım tecrübelerin mahsulüdür. Bu yüzden tarihsel süreç içerisinde müfessirin bilmesi gereken ilimler konusunda farklılıklar baş göstermiştir. Toplumsal değişmelere ve bu değişmelerin getirdiği sonuçlara paralel biçimde yeni söylemlerin, tenkitlerin, teklif ve arayışların olması kaçınılmaz olduğundan müfessir için ön görülen bazı ilimler zaman zaman tartışmaya açılmış ve insanlık tarihinin en büyük toplumsal dönüşümünün yaşandığı çağdaş dönemde bu tartışmalar daha bariz hale gelmiştir.Fikir ve düşüncede özgürlük adına her şeyi Kur’ân’a söyletmenin ve bunları tefsir vasıtasıyla din gibi takdim etmenin basit bir şey gibi görüldüğü günümüzde, müfessirin nitelikleri daha bir önem arz etmektedir. Bu anlamda çalışma, Kur’ân’ı tefsir etme sorumluluğunu üstlenen müfessir adaylarına ve konuya ilgi duyan herkese bir ışık tutmaya çalışmaktadır.

...anlamda çalışma, Kur'ân'ı tefsir etme sorumluluğunu üstlenen müfessir adaylarına ve ... Müfessirin Nitelikleri Üzerine Hikmet Koçyiğit ... ... ...ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Müfessirin Nitelikleri Üzerine Pdf İndir. din gibi takdim etmenin basit bir şey gibi görüldüğü günümüzde, müfessirin nitelikleri daha bir önem arz etmektedir. Ürün Adı: Müfessirin Nitelikleri Üzerine Ürün Kodu: 9789753524100 Basım Yılı: 2015.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Çevirmen: Hikmet Koçyi ... Müfessirin Sahip Olması Gereken 10 Haslet ... .00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Çevirmen: Hikmet Koçyiğit. ...özgü bir dili olduğundan iyi çözümleyebilmek için belli başlı niteliklere sahip olmak kaçınılmazdır. basit bir şey gibi görüldüğü günümüzde, müfessirin nitelikleri daha bir önem arz etmektedir. Müfessirin Nitelikleri Üzerine - Hikmet Koçyiğit. Pınar Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 192 Puan. Fikir ve düşüncede özgürlük adına her şeyi Kur'an'a söyletmenin ve bunları tefsir vasıtasıyla din gibi takdim etmenin basit bir şey gibi görüldüğü günümüzde, müfessirin nitelikleri daha bir önem arz... 22.95 TL. Fikir ve düşüncede özgürlük adına her şeyi Kur'an'a söyletmenin ve bunları tefsir vasıtasıyla din gibi takdim etmenin basit bir şey gibi görüldüğü günümüzde, müfessirin nitelikleri daha bir... Müfessirin Nitelikleri Üzerine, din ve mitoloji kategorisinde 22,83 TL fiyat ve PTT Kargo güvencesiyle. Ürün Adı: Müfessirin Nitelikleri Üzerine. Mağaza: Yeryüzükitap....