flyfishingwingshootingexpo.com

Allah Dostu yahut Hz. İbrahim

YAYIN TARİHİ 2017-11-08
DOSYA BOYUTU 9,65
ISBN 9754736281
DİL TÜRK
YAZAR Osman Koca
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Allah Dostu yahut Hz. İbrahim PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Osman Koca. Okumak Allah Dostu yahut Hz. İbrahim çevrimiçi şimdi çok kolay!

Asla değişmeyen ve kıyamete kadar da değişmeyecek olan Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’deki 25 sûrenin 69 âyetinde Hazreti İbrahim’den bahsedilir. “Halil” yani “dost” olarak nitelenir o. Ve yine o -tıpkı Hazreti Nuh gibi- özel yetki ve görevlerle donatılır. Hazreti İbrahim döneminde ‘Babil’ ve ‘Ninova’ adlı, Allah’a ortaklar koşan iki büyük yerleşim alanı vardı. Babilliler, müşrik yani yıldızları ve putları Allah’a ortak koşan bir kavimdi. Onların bu inancına Sabiîlik dendi. Onlar güneş, ay ve yıldız gibi gök cisimlerinin yanı sıra ruh ve melek olarak adlandırılan gözle görülmeyen varlıklara da tapıyorlardı. Bir zaman sonra bunlara benzeyen hamur, toprak, taş ve madenden putlar yaptılar. Büyükçe olanlarını ‘puthane’ adını verdiklerini özel bir mekana taşıdılar. Allah’a isyan ve ortak koşma noktasında öyle azgın ve sapkın bir hâle geldiler ki devlet işlerinde ‘puthane bakanlığı’ diye bir birim bile kurdular. Hazreti İbrahim, Yüce Rabbimiz tarafından peygamber seçilip işte bu Babil halkına gönderildi.

...m Yılı: 2015.00000000 Kapak... 7.50 TL ... Allah Dostu Yahut Hz. İbrahim [Kategorisiz Ürünler] BEYAN... ... . Hazreti İbrahim döneminde 'Babil' ve 'Ninova' adlı, Allah'a ortaklar koşan iki büyük yerleşim alanı vardı. Babilliler, müşrik yani yıldızları ve putları Allah'a ortak koşan bir kavimdi. Hazreti İbrahim döneminde 'Babil' ve 'Ninova' adlı, Allah'a ortaklar koşan iki büyük yerleşim alanı vardı. Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. Babilliler, müşrik yani yıldızları ve putları Allah'a ortak koşan bir kavimdi. https://www.kitapsitesi.com/urun/allah ... Allah Dostu Yahut Hz İbrahim - Lazımbana'da ... . https://www.kitapsitesi.com/urun/allah-dostu-yahut-hz-ibrahim. Beyan Yayınları. Halil yani dost olarak nitelenir o. Ve yine o tıpkı Hazreti Nuh gibi özel yetki ve görevlerle donatılır. Hazreti İbrahim döneminde Babil ve Ninova adlı. Allah a ortaklar koşan iki büyük yerleşim alanı vardı. İLETİŞİM. İslami Çocuk Kitapları. Allah Dostu Yahut Hz. İbrahim. Halil yani dost olarak nitelenir o. Ve yine o - tıpkı Hazreti Nuh gibi- özel yetki ve görevlerle donatılır. Osman Koca. Asla değişmeyen ve kıyamete kadar da değişmeyecek olan Kutsal Kitabımız Kur'an-ı Kerim'deki 25 surenin 69 ayetinde Hazreti İbrahim'den bahsedilir....