flyfishingwingshootingexpo.com

İmam Hatip Okullarıİnanç, Siyaset ve Eğitim

YAYIN TARİHİ 2015-06-04
DOSYA BOYUTU 10,83
ISBN 6051051468
DİL TÜRK
YAZAR İren Özgür
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İmam Hatip Okullarıİnanç, Siyaset ve Eğitim PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır İren Özgür. Okumak İmam Hatip Okullarıİnanç, Siyaset ve Eğitim çevrimiçi şimdi çok kolay!

Laik eğitim sisteminde en belirgin istisnayı temsil eden imam hatip okulları bugün hayli tartışmalı bir konumda bulunuyor. Her ne kadar bu okullardaki öğrenci sayısı toplam öğrenci sayısının yüzde 8’ini oluşturuyor olsa da, çok sayıda meclis üyesinin imam hatip mezunu oluşu, son yıllarda milli eğitim, adalet ve içişleri bakanlıklarında imam hatip mezunlarının önemli mevkilere gelişi bu okulları Türkiye’de İslamcılık, laiklik ve modernite tartışmalarının odağına yerleştiriyor. Okullar, özellikle Türkiye’nin laik ve muhafazakâr dindar olarak nitelendirilen kesimleri arasında görüş ayrılıkları yarattı. Laik kesimin çoğunluğu, imam hatip mezunlarının ancak yüzde 15’i din görevlisi olduğundan, bu okulların din görevlisi eğitme amacından, cumhuriyetin temel ilkelerini çiğnemeye çalışan, tek tip bireyler yetiştirme amacına savrulduğuna inanıyor. Öte yandan, birçok muhafazakâr dindar ise, imam hatip okullarını, öğrencilerin eğitimlerine devam ederken İslami kaideleri de öğrenebildikleri kurumlar olarak destekliyorlar. Bu kitap, imam hatip okullarının genel olarak Türkiye’deki İslami hareketi destekleyen, özellikle de iktidardaki partinin gücünü ve yeni koşullara uyum sağlama yeteneğini şekillendiren, kilit kurumlardan biri olduğunu öne sürüyor. Doktora tezi olarak ele alınan bu çalışma imam hatip okullarının işleyişinden, öğrencileriningündelik yasayışlarına ve mezunlarının siyasi fikirlerine kadar uzanan ayrıntılı bilgi ve görüşler içeriyor. 

... PDF indirmek için ulaştığınız bu sayfada İmam Hatip Okulları İnanç, Siyaset ve Eğitim kitabı ve detaylarına erişeceksiniz ... İmam Hatip Liseleri ve Eğitim Kalitesi - Yenidünya Dergisi ... . Tür ve kategori bakımından Eğitim Kurumları olarak incelenebilir. İren Özgür. Laik eğitim sisteminde en belirgin istisnayı temsil eden imam hatip okulları bugün hayli tartışmalı bir konumda bulunuyor. Her ne kadar bu okullardaki öğrenci sayısı toplam öğrenci sayısının... Anasayfa. KİTAP. Eğitim - Okula Yardımcı. %20 indirimli Yeni. İmam Rıza Dergahı Yayınları İslami Eğitim - Seyyid Haşim M ... İmam Hatip Okulları: İnanç, Siyaset ve Eğitim İren Özgür ... ... Anasayfa. KİTAP. Eğitim - Okula Yardımcı. %20 indirimli Yeni. İmam Rıza Dergahı Yayınları İslami Eğitim - Seyyid Haşim Musevi. İmam hatip liseleri -- Türkiye. Coğrafi Konu: Türkiye -- Siyaset ve yönetim. Ek Yazar Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun. Etiketler: İmam Hatip Okulları İnanç, Siyaset ve Eğitim. Fiyat. İMAM HATİP OKULLARI İnanç, Siyaset ve Eğitim. İmam hatip okulları - inanç,siyaset,eğiti...