flyfishingwingshootingexpo.com

Yetenek Yönetimi

YAYIN TARİHİ 2015-05-27
DOSYA BOYUTU 6,30
ISBN 9755338118
DİL TÜRK
YAZAR Filiz Akar
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Yetenek Yönetimi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Filiz Akar. Okumak Yetenek Yönetimi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bu kitap, iş ve insan ilişkisini, yetenekler çerçevesinde ele alan ve 1990'lardan sonra ivme kazanan yetenek yönetimi yaklaşımının kuramsal temellerine ışık tutmaya çalışan akademik bir çalışmanın ürünüdür. İnsan kaynakları yönetiminde gelinen son aşama olarak kabul edilen yetenek yönetimi, yüksek performanslı ve potansiyelli, yetenekli işgörenlerin stratejik hedefler doğrultusunda yönetimidir. Yeteneğin kişisel ve kurumsal başarıdaki etkisinin keşfedilmesiyle, işgücü yeteneğinin sistem yeteneğine dönüştürülmesi çabasıdır.Kitapta; yetenek yönetimini ortaya çıkaran küresel ve demografik etkiler, temel kavramlar, kuramsal temeller, nesil farklılıklarına bağlı işgören yapısındaki değişimler, yeteneği tanımlama, çekme, yerleştirme, tutma ve örgütsel yedekleme boyutları, dünyadaki ve Türkiye’deki eğitim örgütlerinde uygulanan yetenek yönetimleri konu edinilmiştir. Son bölümde ise yüksek öğretim örgütlerinde yetenek yönetiminin uygulanma düzeyine ilişkin araştırmaya yer verilmiştir. Bu çalışma; eğitim ve yönetim bilimleri alanındaki akademisyenlere, öğrencilere, eğitim politikacılarına, profesyonel yöneticilere ve insan kaynakları yöneticilerine yararlı olması umuduyla kitap haline getirilmiştir.

...liğinin manası nedir? ve özelde, "yetenek yönetimi" ne demektir? Yetenek Yönetimi ... Yetenek Yönetimi Dönüşümünüz Konusunda Beyin Fırtınası Yapmak... ... . . Zirveye giden yolu takip et... Yetenek Yönetim sistemi tüm çalışanların potansiyellerini gerçekleştirmelerini hedeflemektedir. Yetenek yönetimi organizasyon stratejisindeki en önemli varlıklardan biri olan çalışanlara odaklanır. Yetenek yönetimi sürecini ve karşılıklı beklentilerinizi şeffaflıkla yönetin. Yetenek Yönetimi. Eğitim İçeriği. Günümüzde küreselleşmenin etkisi ile de ... Stratejik İK'nın Anahtarı : Yetenek Yönetimi - Füsun Özülke ... . Yetenek Yönetimi. Eğitim İçeriği. Günümüzde küreselleşmenin etkisi ile değişen rekabet ortamında sermaye, sistem ve teknoloji artık tek başlarına önemli bir üstünlük aracı değil. Bizim Toptan Ailesine Katılmak. Yetenek Yönetimi. İş Başvurusu. B-Raise Yönetici Geliştirme Programı. Yetenek Yönetimi. Gelişim ve Öğrenme. Yetenek Yönetimi. Bu süreç ile sahip olduğumuz yeteneklerin kariyer ve gelişim planlamalarını yapıyor, hem insan kaynağımızı hem de organizasyonumuzu geleceğe taşımayı hedefliyoruz....