flyfishingwingshootingexpo.com

Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa

YAYIN TARİHİ 2017-11-08
DOSYA BOYUTU 5,9
ISBN 9754736304
DİL TÜRK
YAZAR Osman Koca
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Osman Koca. Okumak Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa çevrimiçi şimdi çok kolay!

Al-i İmran Sûresi’nin 59. âyetinde, İsa aleyhisselamın doğumu ile Hazreti Âdem’in yaradılışı arasında, sıkı bir bağ ve kuvvetli bir benzerlik kurdurulmuştur:Daha önceki dönemlerde,Yahudiler, kutsal kitapları olan Tevrat’ı tahrif edip bozdular.Peygamberlerini öldürecek derecede zorbalık yaptılar.Hz. İsa, Peygamber olarak seçildiği, doğumundaki olağanüstülükle başından beri belliydi.O da İsrail-oğullarına hakikati bildirmeye çok erkenden başladı.Çağrısına kulak verenler olduğu kadar,Ne yazık ki kulak tıkayanlar da oldu.Ve yine yazık ki ona inananların sayısı;İnanmayanların yanında çok az kaldı…Sabıkaları hayli kabarık olan İsrail-oğulları,İsa Peygamber’i yalanlayıp ona şiddetle karşı çıktılar.Daha önceki dönemlerde gelen diğer elçilere yaptıkları gibi,Ondan da sıra dışı özellikler göstermesini dilediler…Bunun üzerine İsa aleyhisselam, kavmini imana getirmek için,Gece-gündüz Rabbi’ne yalvardı, yakardı.İsrail-oğulları geçmişte diğer kutsal elçilerine yaptıkları gibi…Hazreti İsa’ya ve onun davetine uyanlara türlü türlü kötülükler yaptılar…Alay etmelerinden tutun da aşağılamalara varıncaya dek,Küfürleşmelerinden sayın da şiddet ve saldırılara uzanıncaya kadar,Bir dizi asi ve zorba davranış sergilediler.Gözü dönmüş inkârcılar bunlarla da yetinmediler…Sonunda yöneticilerden kutsal elçilerinin öldürülmesini istediler.Ancak Allah, onların hain ve sinsi planlarını biliyordu elbet.Bu planlarını etkisiz hâle getirerek,Hazreti İsa yerine ona çok benzeyen birini yakalayıp astılar. 

...umu ile Hazreti Âdem'in yaradılışı arasında, sıkı bir bağ ve kuvvetli bir benzerlik kurdurulmuştur: Daha önceki dönemlerde ... Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa - 9789754736304 ... ... 10 TL. Hz. İsa, Peygamber olarak seçildiği, doğumundaki olağanüstülükle başından beri belliydi. O da İsrail-oğullarına hakikati bildirmeye çok erkenden başladı. Öncelikle eserin türünü belirtmek lazım. Dini Eğitim kategorisinde yer alan Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa, birçok otorite tarafından beğenilmiş fakat yeri geldiği zaman da içeriği bakımından eleştirilmiştir. : Osman Koca. B ... Babasız Doğan Elçi Yahut Hz İsa | Sefamerve ... . İsa, birçok otorite tarafından beğenilmiş fakat yeri geldiği zaman da içeriği bakımından eleştirilmiştir. : Osman Koca. Babasız Doğan Elçi Yahut Hz. İsa Osman Koca Beyan Yayınları...