flyfishingwingshootingexpo.com

Copernicusçu İlk Bildirim

YAYIN TARİHİ 2012-02-17
DOSYA BOYUTU 3,79
ISBN 9759952693
DİL TÜRK
YAZAR C. Cengiz Çevik
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Copernicusçu İlk Bildirim PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır C. Cengiz Çevik. Okumak Copernicusçu İlk Bildirim çevrimiçi şimdi çok kolay!

Copernicus’un teorisini kendisinden öğrenmek için yanında bulunan genç matematikçi Georg Joachim Rheticus, Copernicus’un Göksel Kürelerin Devinimleri Üzerine başlıklı eserinin özeti mahiyetinde olan Narratio Prima - İlk Bildirim başlıklı bir çalışma kaleme almıştır. Çalışma, Copernicusçu teoriler doğrultusunda eğitim veren astronomi bölümlerinde ders kitabı olarak okutulmuştur. Elinizdeki kitap, Narratio Prima’nın Türkçe tercümesini içermekle birlikte, çalışmanın baş kısmında, eserin Latince orijinal metnine yer verilmiş, sonunda ise Copernicus’un hayatı ve bilimsel çalışmalarıyla birlikte metin, metnin yazarı ve metnin tarihî süreçteki yeri ele alınmış, analiz edilmiştir. İlk defa Türkçeye kazandırılan bu eserin literatüre katkı sağlayarak yeni tahlil ve tenkitlere vesile olmasını; araştırmacılar, akademisyenler, öğrenciler ve konunun meraklılarına ulaşmasını umuyoruz.

...ldu. İlk Kitabı. Copernicusçu İlk Bildirim, Dergâh Yayınları, ilk baskı Ocak 2012 ... Copernicusçu İlk Bildirim | benlikitap.com ... . de Copernicusçu astronomiye giriş mahiyetinde, "Copernicusçu İlk Bildirim" başlıklı ilk telif eserimi yayınlamış bulunuyorum. ...eserinin özeti mahiyetinde olan Narratio Prima - İlk Bildirim başlıklı bir çalışma kaleme almıştır. Çalışma, Copernicusçu teoriler doğrultusunda eğitim veren astronomi bölümlerinde ders kitabı olarak... Copernicusçu İlk Bildirim Dergah Yayınları 9789759952693 C. Cengiz Çevik. 00. He ... Copernicusçu İlk Bildirim ... ... Copernicusçu İlk Bildirim Dergah Yayınları 9789759952693 C. Cengiz Çevik. 00. Hediye Çeki Kodunuz: Bildirimi bir daha gösterme. BAŞA DÖN. İlk yorumu sen yaz. Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş. KDERGAH385481. Hatalı İçerik Bildir. Copernicusçu İlk Bildirim-C. Cengiz Çevik Yorumları. C. Cengiz Çevik. Copernicus'un teorisini kendisinden öğrenmek için yanında bulunan genç matematikçi Georg Joachim Rheticus... 9.10 TL. ...Rheticus, Copernicus'un Göksel Kürelerin Devinimleri Üzerine başlıklı eserinin özeti mahiyetinde olan Narratio Prima - İlk Bildirim başlıklı bir çalışma kaleme almıştır. Copernicusçu İlk Bildirim yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Copernicusçu İlk Bildirim kitabına ...