flyfishingwingshootingexpo.com

Bir Şeftali Bin Şeftali

YAYIN TARİHİ 2019-07-17
DOSYA BOYUTU 9,36
ISBN 6052240885
DİL TÜRK
YAZAR Samed Behrengi
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Bir Şeftali Bin Şeftali PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Samed Behrengi. Okumak Bir Şeftali Bin Şeftali çevrimiçi şimdi çok kolay!

Kuraklık ve fakirlik içerisinde olan köyün hemen yanında büyükçe bir bağ vardı. Bu bağ gayet sulaktı ve içeresi meyve ağaçlarıyla dolu olan bir bağdı. Bağ o kadar büyük ve ağaçlıktı ki hatta dürbünle bir ucundan diğer ucuna bakılsa sonu görülemeyecek kadardı.Bu kurak ve çorak köyün ağası birkaç yıl önce tarlaları köylülere bölüp satmış, sulak ve ağaçlık olan bağı kendisine ayırmıştı. Ancak köylülerin tarlaları hem düz değil hem de ağaçsızdı. Üstüne üstlük tarlalarda su da bulunmuyordu. Vadinin ortasında ise bir düzlük bulunuyordu. İşte ağanın satmadığı ve kendine ayırdığı bağ orasıydı. Köylüler satın aldıkları engebeli ve ekimi zor olan tarlalarda yağmur suyuyla arpa ve buğday yetiştiriyorlardı.

... çocuk var: Ali ve Mehmet. Ama öykünün asıl kahramanı, dalından kopmuş dünya güzeli bir şeftali ... Bir Şeftali Bin Şeftali | Ana Fikir ... . 7 TL. Dünyaca üne sahip Küçük Kara Balık'ın yazarı Samed Behrengi'nin Bir Şeftali Bin Şeftali adlı bu kitabını, yazarın hemşerisi, uzman eczacı-dilbilimci Anooshirvan Miandji Farsça orijinal... Bire bin veren ürün misali iyi bir şeftali ağacı da uygun koşulları yakaladığında on, yirmi, bin verir. Bir insan için hani denir ya çekirdekten yetişmedir diye, öyle yetişir bir şeftali ağacı da… # ... Bir Şeftali Bin Şeftali Özet - Samed Behrengi ... . Bir insan için hani denir ya çekirdekten yetişmedir diye, öyle yetişir bir şeftali ağacı da… #birşeftalibinşeftali #seslikitap #samedbehrengi Küçük kara balığın yazarı Samed Behrengi nin "bir şeftali bin şeftali" kitabını severek okudum Samed... "Bir Şeftali Bin Şeftali" kitabı, çocuk kitabı adlandırıp sonra da geçip gideceğimiz türden bir kitap değildir. * Bir Şeftali Bin Şeftali kitabı vesilesiyle Küçük Kara Balık da göz kırpsın bize. Her neyse, geçelim bunları; belki de öykümüzle ilgisi yok. Bağda iki şeftali ağacı yetişmişti. Küçük şeftali ağacı hemen hemen her yıl bin çiçek açar ama bir şeftali bile vermezdi. "Bir Şeftali Bin Şeftali" de onun en güzel kitaplarından biri. Bu küçük öyküde iki küçük yoksul çocuk var: Sahipali ile Pulat. Ama öykünün asıl kahramanı, dalından kopmuş dünya güzeli bir şeftali. Kısa zaman önce bitirdiğim bir kitap Bir Şeftali,Bin Şeftali.Bir gün annesinin dalında büyümekte olan bir şeftalinin hikayesi bu. Ancak bu arada kötü bir olay olur. Şeftali bu duruma çok üzülür. Akıllı Sıralama Yeni Gelenler İlk Bitecek Ürünler Fiyata Göre (Önce En Yüksek) Fiyata Göre (Önce En Düşük). | Filtrele. bir şeftali bin şeftali. için 173 ürün bulundu. Akıllı Sıralama. Bir tane şeftali için bana yalvarabilir, beni korkutabilir, ne bileyim, hatta testeresiyle beni kesebilir bile. Kitabın kısa Özeti. Bir zamanlar bir şeftali iken bahçıvan onu ağanın evine götürür. Samed Behrengi. Demek ki meyve olarak kalmayacaktım. Önemli olan meyveyi besin olarak diğer canlılara sunmak, onları beslemeye yardım etmekti. Bir Şeftali Bin Şeftali. Yazar(lar) Samed Behrengi. ve kurak toprakları olan bir köyü...