flyfishingwingshootingexpo.com

Muhadarat

YAYIN TARİHİ 2019-11-20
DOSYA BOYUTU 8,1
ISBN 6054921843
DİL TÜRK
YAZAR Fatma Aliye Hanım
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Muhadarat PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Fatma Aliye Hanım. Okumak Muhadarat çevrimiçi şimdi çok kolay!

Muhadarat, ilk Türk kadın romancı ve yazar Fatma Aliye Hanım’ın en önemli romanlarından biridir ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen “100 Temel Eser” arasındadır.Romanda evlilik konusunda gençlerin söz sahibi olması, üvey annenin çocuklar üzerindeki olumsuz etkisi, çocuk terbiyesi, yakın akrabaların konak hayatında yol açtığı sıkıntılar, eğitimli bir kadının olaylar üzerindeki etkisi üzerinde durulmaktadır. Eserde özellikle cariyelerin hayatı ve emeklilikleri hakkında özgün bilgiler vardır.Zengin ve yaşlı Sâi Bey on yedi yaşındaki Câlibe Hanım’la evlenir. Üvey anne, Sâi Efendi’nin kızına ve oğluna iyi davranmaz. Hatta kızının nişanlısından ayrılması için çeşitli entrikalara dahi başvurur. Bunun üzerine Fâzıla bütün yaşadıklarından bıkar ve intihar etmeyi düşünür. Romanda yaşananlar İstanbul’da başlar, Beyrut’ta devam eder. Beyrut’ta yaşanan aşırı tesadüfler oldukça merak uyandırıcıdır.“100 Temel Eser” arasında yer alan Muhadarat bir kadın gözüyle ilk defa Osmanlı aile hayatına yer vermesi açısından önemli bir eserdir.

...anslar, Seminerler, Huzur Dersleri. Bu bilgi faydalı oldu mu ? 303002524 ... Muhadarat - GittiGidiyor ... . 2524. Muhadarat #smrgSAHAF. Muhadarat yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Muhadarat kitabına benzeyen kitaplar. Zehra Muhadarat (Fazıla)'ı inceledi. 22.10 TL. Ahmet Mithat'la birlikte yazdıkları Hayal ve Hakikat'ten sonra Muhadarat Fatma Aliye'nin ilk romanı. Aynı zamanda Türk romanının da bir kadın tarafından kaleme alınan ilk örneği. Dürdane Hanım roman tahlili. İlk romanı Muhadarat. Muhadarat, Topuz ... MUHÂDARÂT - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . Dürdane Hanım roman tahlili. İlk romanı Muhadarat. Muhadarat, Topuz'un kendi adı ile yayınladığı ilk romanı olmuştur. Tamamen kendine ait olan ilk romanı Muhadarat'tır. Muhadarat en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, Muhadarat ayağınıza gelsin! Sayfa Sayısı 319. Kapat. Muhadarat. Salkımsöğüt Yayınları. Fatma Aliye Hanım. Muhadarat edebiyatımızda bir kadın tarafından yazılan ilk romandır. Muhadarat Osmanlı döneminin eğitim, aşk, kadın-erkek ilişkilerinin eleştirisidir. muhadarat. @muhadaratt. muhadarat. Kitap feminist özellikler taşımıyor bence ama kesinlikle özel bir kitap. Onu özel kılan ise Fatma Aliye Hanım'ın Türk Romanı'ndaki ilk kadın yazar oluşu ve Muhadarat'ı 1891'de yazmış olması. Muhadarat arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul. Muhadarat. %43daha ucuz. 7 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği. muhadarat - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Siteye eklenme tarihine göre yeniden eskiye Siteye eklenme tarihine göre eskiden yeniye Üretim Muhadarat Fi Ulümı'l - Kur'an ve Tarihi't - Tefsir. Ahmet Mithatla birlikte yazdıkları Hayal ve Hakikatten sonra Muhadarat, Fatma Aliyenin ilk romanı. Eski baskısında adı Muhaderat olarak geçen kitabın orjinal adının Muhadarat olduğu bilinmektedir. Muhadarat edebiyatımızda bir kadın tarafından yazılan ilk romandır. Muhadarat Osmanlı döneminin eğitim, aşk, kadın-erkek ilişkilerinin eleştirisidir. Muhadarat aynı zamanda tutkulu bir aşkın romanıdır. 16 TL. Muhadarat edebiyatımızda bir kadın tarafından yazılan ilk romandır. Muhadarat Osmanlı döneminin eğitim, aşk, kadın-erkek ilişkilerinin eleştirisidir. 26 TL. Muhadarat, ilk Türk kadın romancı ve yazar Fatma Aliye Hanım'ın en önemli romanlarından biridir ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen "100 Temel Eser" arasındadır. Şu an yazar Fatma Aliye Hanım tarafından yazılan Muhadarat isimli kitabın ilk sayfasını ya da tamam...