flyfishingwingshootingexpo.com

Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2

YAYIN TARİHİ 2018-07-26
DOSYA BOYUTU 8,16
ISBN 6059475624
DİL TÜRK
YAZAR Prof. Dr. Saffet Sancaklı
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2 PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Saffet Sancaklı. Okumak Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2 çevrimiçi şimdi çok kolay!

Hayat dini olan İslam dini, insan hayatını hem bireysel hem de toplumsal yönüyle kuşatıcı ve huzur kaynağı olma özelliğini kıyamete kadar sürdürecektir. İslâm, kolektif ve toplum olarak bir arada yaşanılan bir dindir. Dinimizin ikinci kaynağı konumunda olan Hadisler, insanın Allah ile olan ilişkilerinin mükemmel olması hususunda bilgi, yönlendirme ve talimat verme gibi özelliğe sahip olması yanında, insanın insanla/toplumla veya diğer varlıklarla olan ilişkilerinin mükemmel olması konusunda da aynı fonksiyonu icra etmektedir. Örneğin, toplum hayatında kardeşlik, isar, yardımlaşma, insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları, çevre ve hayvan hakları, yaşlılık, engellilik, sokak çocukları, güven, vefa, samimiyet, fedakârlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak mümkündür. Dolayısıyla hadislerin, topluma erdem kazandırma ve toplumu ahlâkî olgunluğa çıkarma, insana insanca yaşamayı öğretme gibi hedefleri/amaçları söz konusudur. Hz. Peygamber, bunu bizzat kendi döneminde -içinde bulunduğu toplumu Asr-ı Saadet toplumu haline getirerek- ilk uygulamasını canlı olarak göstermiştir. Onun hedefi, başkasını düşünmeyen ve başkasıyla ilgilenmeyen bir bireycilik anlayışı olmayıp, aksine “Diğerinin acısı benim acımdır.” anlayışıyla hareket eden, iyi huylarla bezenmiş kötü huylardan arınmış, ulvî ve yüce duygulara sahip, erdemli bir birey modeli/insan-ı kâmil prototipini oluşturmaktır. Onu takip edenler, Onu hayatlarında model olarak alanlar benzer başarıları elde edeceklerinde bir şüphe yoktur.

... Dr. Saffet Sancaklı tarafından kaleme alınan Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2 Pdf Oku isimli 400 sayfadan oluşan kitap; RAĞBET YAYINLARI yayınevinin 26/7/2018 Perşembe tarihinde ve 1 ... Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri - 2 [Kategorisiz Ürünler]... ... ... Dolayısıyla hadislerin, topluma erdem kazandırma ve toplumu ahlâkî olgunluğa çıkarma, insana insanca yaşamayı öğretme gibi hedefleri/amaçları söz konusudur. Hz. 23.56 TL. ...çevre ve hayvan hakları, yaşlılık, engellilik, sokak çocukları, güven, vefa, saminıiyet, fedakiirlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak... Stok Kodu:493179. Hayat dini olan İslam dini, insan hayatını heın bireysel hem de toplumsal yönüyle kuşatıcı ve huzur kaynağı olma özelliğini layamete kadar sürdürecektir. 32.30 TL ... Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2 ... ... Stok Kodu:493179. Hayat dini olan İslam dini, insan hayatını heın bireysel hem de toplumsal yönüyle kuşatıcı ve huzur kaynağı olma özelliğini layamete kadar sürdürecektir. 32.30 TL. ...çevre ve hayvan hakları, yaşlılık, engellilik, sokak çocukları, güven, vefa, saminıiyet, fedakiirlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak... İlgili Ürünler. %0 Stoktan Teslim 29.6.2018 Ön sipariş. Ürün detayı. Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 1. Saffet Sancaklı. 26.60 TL. ...çevre ve hayvan hakları, yaşlılık, engellilik, sokak çocukları, güven, vefa, saminıiyet, fedakiirlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak......