flyfishingwingshootingexpo.com

Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin)

YAYIN TARİHİ 2015-05-27
DOSYA BOYUTU 12,19
ISBN 6054921867
DİL TÜRK
YAZAR Hüseyin Rahmi Gürpınar
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Hüseyin Rahmi Gürpınar. Okumak Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin) çevrimiçi şimdi çok kolay!

İlk defa 1901 yılında “Alafranga” adıyla İkdam gazetesinde tefrika edilerek yayımlanan Şıpsevdi romanı Batılılaşma konusunu ele alan en önemli eserlerden biridir. Roman kahramanı Meftun babası vefat edince tahsil için Paris’e gider. Ancak orada eğlenceli hayata daldığı için iyi bir eğitim alamaz. Bütün amacı zengin olup Batılılar gibi yaşamak olan Meftun, bunun için dünya görüşüne tamamen zıt bir kadınla evliliği dahi göze alır. Muhafazakâr bir aile ile alafranga bir aile karşı karşıya getirilerek toplumdaki hızlı değişimin gözler önüne serildiği Şıpsevdi romanında Türk toplumunu ilgilendiren sosyal, siyasi ve ekonomik meseleler de anlatılır.Hüseyin Rahmi’nin Şıpsevdi hakkındaki şu değerlendirmesi de ilgi çekicidir: “Bazılarınca bu romanı, alafrangalığı küçümseyerek ala­ya almak maksadıyla yazdığım zannolunuyormuş. Bu bü­yük bir yanlış zan ve katıksız hatadır.”

...z kargo ve 24 TL indirimli fiyatla. Yorum Yaz ... Şıpsevdi / SADELEŞTİRİLMİŞ BASIM TAM METİN. | Nadir Kitap ... . Ürün Adı: Şıpsevdi Sadeleştirilmiş Metin. Mağaza: Fırsat Kapında. Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin). %30. 21,00 TL. toplumdaki hızlı değişimin gözler önüne serildiği Şıpsevdi romanında Türk toplumunu ilgilendiren sosyal siyasi ve ekonomik meseleler de anlatılır. Hüseyin Rahmi Gürpınar. Yaşadığı dönemi, toplumu mizahi bir bakışla ele alan ve bu mizahın ardında en derin eleştirileri dile getiren Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın ilk romanlarından biri olan Şıpsevdi... Şıpsevdi Sadeleştirilmiş Metin satı ... Şıpsevdi - Sadeleştirilmiş Metin Hüseyin Rahmi Gürpınar ... ... Şıpsevdi Sadeleştirilmiş Metin satışı Sonteklif'te. Fiyat ve özelliklerini inceleyin, güvenle satın alın. Şıpsevdi Sadeleştirilmiş Metin. Fiyat : 38,85 TL. Bu ürün tükenmiştir. Şıpsevdi Sadeleştirilmiş Metin. Ilk defa 1901 yilinda "Alafranga" adiyla Ikdam gazetesinde tefrika edilerek yayimlanan Sipsevdi romani Batililasma konusunu ele alan en önemli eserlerden biridir. Şıpsevdi / SADELEŞTİRİLMİŞ BASIM TAM METİN. kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Şıpsevdi / SADELEŞTİRİLMİŞ BASIM TAM METİN. Hüseyin Rahmi Gürpınar. Hüseyin Rahmi Gürpınar kaleminden Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin) kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Osmanlı toplumunun son dönemlerinin Batılılaşma ve yabancılaşma macerasını ironik bir...