flyfishingwingshootingexpo.com

Divanü Lugat-it- Türk / Türk Dili Divanı

YAYIN TARİHİ 2012-02-24
DOSYA BOYUTU 5,63
ISBN 6054392612
DİL TÜRK
YAZAR Kaşgarlı Mahmud
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Divanü Lugat-it- Türk / Türk Dili Divanı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Kaşgarlı Mahmud. Okumak Divanü Lugat-it- Türk / Türk Dili Divanı çevrimiçi şimdi çok kolay!

Türk dünyasında, Divanü Lugat-it Türk ölçüsünde adından çok söz edilen, ama okuru olmayan ikinci bir yapıt bulunmaz. Okunması bir yana, içeriği bile yeterince bilinmez. Bu daha çok yapıtın topluma sunuluş biçiminden kaynaklanır. Çünkü, yapıt günümüz Türk okuru için kullanışsızdır. Bu yüzden, Divan bulunduğu günden bu yana, iki elin on parmağını aşmayan uzmanların yararlandığı bir kaynak olarak kalmıştır. Böylece bu büyük anıt, Türk okuruna yabancı kalmıştır.Oysa, Batı’da bu tür kitaplar geniş okur için de hazırlanır. Okul öğrencilerinin anlayacağı özet baskıları yapılır.Bu eksiği gidermek için yapıtı yeni bir düzenle sunan yayınevimiz, özellikle Türk okuruna yabancı olan adını Türkçede karşılamak düşüncesiyle, kapağa Türk Dili Divanı adını eklemeyi uygun buldu.

...şgarlı Mahmud Dîvânu Lugâti't Türk'ü Neden ve Nasıl Yazdı? ... TUR149 Türk Dili Tarihine Giriş: Divanu Lugati't-Türk... ... ...Türk dili ve kültürü bakımından önemi nedir?Dîvânu Lugâti't-Türk konulu araştırma yazısı. Dîvânu Lugâti't-Türk'ün Türk Dili ve Kültürü Bakımından Önemi. ...Mahmud, hadisin sahih olmaması durumunda da aklın Türk dilini öğrenmeyi buyurduğunu söyler. Wortshatz nach Mahmud al-Kaşgaris Divan Lugat at-Türk adlı eserde 7.993 söz bulunmaktadır. Divanü Lûgat-it Türk, Türk dilleri Kamu ... Dîvânu Lugâti't-Türk'ün Türk Dili Bakımından Önemi ... .993 söz bulunmaktadır. Divanü Lûgat-it Türk, Türk dilleri Kamusu demektir, bu kitap paha biçilemeyecek kadar değerlidir; bilgi dünyası bu kitaba çok önem vermekte ve kitabı çok beğenmektedir. "Türk dili sözlüğü" anlamına gelen Divan-ı Lü...