flyfishingwingshootingexpo.com

Yalanın BabasıRus Elçisi İgnatiev ve 93 Harbi'ndeki Rolü

YAYIN TARİHİ 2012-02-14
DOSYA BOYUTU 9,45
ISBN 6055882945
DİL TÜRK
YAZAR Ali Rıza Bütün
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Yalanın BabasıRus Elçisi İgnatiev ve 93 Harbi'ndeki Rolü PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ali Rıza Bütün. Okumak Yalanın BabasıRus Elçisi İgnatiev ve 93 Harbi'ndeki Rolü çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Bu kulunuz tarafından vaki olan çalışmalar neticesinde Türkiye öyle bir hâle gelmiştir ki haşmetmeabın Rusya içindeki nüfuzu, aynen Türkiye dâhilinde de caridir. Bu memlekette hükümdar olan padişah, bu hükûmetin resmî daireleri ve bilhassa Babıâli ile harbiye ve maliye nezaretleri ve vilayetler sefaretimizin emri altındadır.” Nikolay Pavloviç İgnatievBir gün dünya diplomasi tarihinin en başarılı diplomatları listesi oluşturulsa, Rus Çar’ına verdiği raporda yukarıdaki sözleri rahatlıkla kullanan General İgnatiev herhâlde kendi misyonu çerçevesinde yaptıklarıyla üst sıralarda yer alacaktır.1864’te Rusya’nın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile ‘93 Harbi’ne giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizm’in doğuşu, Balkanlar’daki ayaklanmalar ve parçalanmalar, Kıbrıs’ın İngiltere’ye verilmesi, Osmanlı Devleti’nin elini kolunu bağlayan Ayastefanos Antlaşması ve pek fazla bilinmese de günümüzde halen baş ağrımız olan ‘Ermeni Meselesi’nin yapay olarak ortaya çıkarılması gibi birçok önemli olayda başrolü oynamıştır.Konusunda son nokta olmayan bu çalışma, bir diplomatın yetenekleri sayesinde neler başarabileceğini gösterdiği gibi; Osmanlı Devleti’nin son dönemlerindeki zayıflığında diplomatik acizliğinin ve tecrübesizliğinin hatta yaşadığı ihanetlerin ne kadar etkili olduğunu göstermesi, en önemlisi de o dönemin diplomasi çevrelerinde “Father of Lies” (Yalanın Babası) adıyla anılan İgnatiev hakkında başlı başına bir ilk çalışma olması açısından önemlidir.

...icesinde Türkiye öyle bir hâle gelmiştir ki haşmetmeabın Rusya içindeki nüfuzu, aynen ... Yalanın Babası Rus Elçisi İgnatiev ve 93 Harbi'ndeki Rolü ... ... 1864'te Rusya'nın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile '93 Harbi'ne giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizm'in doğuşu... Ali Rıza Bütün. Bu kulunuz tarafından vaki olan çalışmalar neticesinde Türkiye öyle bir hâle gelmiştir ki haşmetmeabın Rusya içindeki nüfuzu, aynen Türkiye dâhilinde de caridir. 1864'te Rusya'nın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boy ... Yalanın Babası Rus Elçisi İgnatiev ve '93 Harbi'ndeki Rolü ... . 1864'te Rusya'nın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile '93 Harbi'ne giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizm'in doğuşu... olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile '93 Harbi'ne giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizm'in doğuşu, Balkanlar'daki ayaklanmalar ve... 1864te Rusyanın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile 93 Harbine giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizmin doğuşu... Yalanın Babası Rus Elçisi İgnatiev ve '93 Harbi'ndeki Rolü. olan padişah bu hükûmetin resmî daireleri ve bilhassa Babıâli ile harbiye ve maliye nezaretleri ve vilayetler sefaretimizin emri altındadır." ...alacaktir.1864'te Rusya'nin Istanbul büyükelçisi olan Ignatiev, görevde bulundugu 14 yil boyunca ortaya koydugu diplomatik yetenegi ile '93 Harbi'ne giden yolu bir nakis gibi islerken; Panslavizm'in... 1864'te Rusya'nın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile '93 Harbi'ne giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizm'in doğuşu... 1864'te Rusya'nın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile '93 Harbi'ne giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizm'in doğuşu... Yalanın Babası Rus Elçisi İgnatiev ve 93 Harbi'ndeki Rolü. olan padişah bu hükûmetin resmî daireleri ve bilhassa Babıâli ile harbiye ve maliye nezaretleri ve vilayetler sefaretimizin emri altındadır."...