flyfishingwingshootingexpo.com

Yenilgi Tuzağı

YAYIN TARİHİ 2015-05-13
DOSYA BOYUTU 9,52
ISBN 9755842189
DİL TÜRK
YAZAR Fikret Başkaya
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Yenilgi Tuzağı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Fikret Başkaya. Okumak Yenilgi Tuzağı çevrimiçi şimdi çok kolay!

Esasen, Mustafa Kemal (ve çevresi) tarafından oluşturulmuş bir ideoloji yok. Olması da mümkün değildir. Aslında Atatürkçülük olarak da ifade edilen, Osmanlı-TC geleneğinin bir devamı olan “devletperesliğin” yeni adıdır. Devlet doğması yaratmanın, “yeni koşullarda” devleti kutsamanın-fetişleştirmenin bir aracıdır. Zaten kimi zaman Kemalizm, çoğunluklada Atatürkçülük olarak sunulan söylem, 1930’ların faşizm benzeri rejimini meşrulaştırıp-kabullendirmek amacıyla oluşturulmuştur ve hiçbir iç tutarlılığı olmayan bir dizi “ilkeden” oluşmaktadır. Oysa ideolojinin eyleme önceliği olması gerekir. İdeoloji “ex-post” olarak oluşturulmaz. Hızla dönemin faşist rejimlerine “benzemeye” yönelen tek parti diktatörlüğü, devletin bekası için yapılanları “ilkeleştirmiştir”. Atatürkçülük veya Kemalizm, son tahlilde tek parti program ve pratiğinin, devletin ve toplumun tamamını temsil eder biçimde sunulmasıdır.

...rulmuş bir ideoloji yok. Esasen, Mustafa Kemal (ve çevresi) tarafından oluşturulmuş bir ideoloji yok ... Yenilgi Tuzağı Fikret Başkaya ... . Olması da mümkün değildir. Aslında Atatürkçülük olarak da ifade edilen... 20.80 TL. Artık iflas eden, iflası sürekli tekrarlanan bu yenilgi tuzağından kurtulmanın, paradigmanın iflas ettiğini kabullenmenin, velhasıl paradigmayı değiştirmenin zamanı gelmiş olmalıdır. 26 TL. Artık iflas eden, iflası sürekli tekrarlanan bu yenilgi tuzağından kurtulmanın, paradigmanın ifl ... Yenilgi Tuzağı ... . Artık iflas eden, iflası sürekli tekrarlanan bu yenilgi tuzağından kurtulmanın, paradigmanın iflas ettiğini kabullenmenin, velhasıl paradigmayı değiştirmenin zamanı gelmiş olmalıdır. 21.06 TL. Artık iflas eden, iflası sürekli tekrarlanan bu yenilgi tuzağından kurtulmanın, paradigmanın iflas ettiğini kabullenmenin, velhasıl paradigmayı değiştirmenin zamanı gelmiş olmalıdır. 19.76 TL. Artık iflas eden, iflası sürekli tekrarlanan bu yenilgi tuzağından kurtulmanın, paradigmanın iflas ettiğini kabullenmenin, velhasıl paradigmayı değiştirmenin zamanı gelmiş olmalıdır....