flyfishingwingshootingexpo.com

12 Eylül Anıları

YAYIN TARİHİ 2015-06-04
DOSYA BOYUTU 10,94
ISBN 6059988193
DİL TÜRK
YAZAR G. Doğan Görsev
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin 12 Eylül Anıları PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır G. Doğan Görsev. Okumak 12 Eylül Anıları çevrimiçi şimdi çok kolay!

Barış Derneği’nin önde gelen isimlerinden ve Türkiye’nin emektar komünistlerinden G. Doğan Görsev bu kitapta 12 Eylül’ün cezaevlerinde yaşadıklarını anlatıyor. Kitabın önsözünde Niyazi Dalyancı şunları yazıyor…“Kitapta anlatılanlar 12 Eylül karanlığında yaşanan onbinlerce öyküden yalnızca biri. O insanlık doşu koşullarda ayakta kalmak, insan onurunu korumak için verilen savaşımlardan birisi. Ama öğretici. Koğuşlarda, elde kalem, kağıt bile yokken, belleklerden eskiden öğrenilmiş bilgilerin, şiirlerin çıkarılıp nasıl bir direniş kaynağı olarak kullanıldığını anlatıyor. Anılar yalnızca > kapsamıyor. Dışarıdakilerin bir çoğu gibi Doğan Görsev’in eşi Nesrin ablanın olağanüstü mücadelesi de içeriden göründüğü gibi yansıyor anılarda.Doğan ağabeyin dilinden kendi kişiliği de yansıyor. Her zaman olduğu gibi son derece alçak gönüllü, böbürlenmeden, hatta zaman zaman kendini sansürleyerek yazıyor. Kimi yerde öfkelenerek, kimi yerde de acı bir gülümseme ile okudum bu anıları. Doğan ağabeye bunları kaleme aldığı için teşekkür ediyorum.”

...nin emektar komünistlerinden G. Doğan Görsev bu kitapta 12 Eylül'ün cezaevlerinde yaşadıklarını anlatıyor ... TARIK AKAN ANNE KAFAMDA BİT VAR. 12 Eylül Anıları > 3 - PDF... ... . Tarık Akan'ın 12 Eylül darbesi sonrası yaşadıklarını, anılarını anlattığı "Anne Kafamda Bit Var (12 Eylül Anıları)" kitabı darbe sonrası olaylarını bir sanatçının, sinemacının bakış açısıyla okura sunuyor. Anılara saygılı olmalıydık. Artık o bir nene, ben iki çocuk babasıydım. Böylece daha 12 eylül yaşanmadan Yalçın ailesi, çoktan on iki eylülleri yaşamaya başlamış oluyordu. Ay ... Yazılama Yayınevi ... . Böylece daha 12 eylül yaşanmadan Yalçın ailesi, çoktan on iki eylülleri yaşamaya başlamış oluyordu. Ayaşlı, anılarını aktarırken, 12 Eylül darbesi neden yapıldı, hedefleri nelerdi, 12 Eylül'le gerçekte nasıl hesaplaşılır sorularını da yanıtlamaya çalışıyor, yorum kutuları içinde değerlendirmelerde bulunuyor. Bunlar arasında Maden (1978), Pehlivan (1984), Sürü (1978), Adak (1979), Yol (1982), Çözülmeler (1993), Yolcu (1993), Eylül Fırtınası (1999), Hayal Kurma Dersleri (1999), Gülüm (2003) sayılabilir. Benzer Kitaplar: Anne Rice - Bir Vampirin Anıları #2 - Vittorio. Mehmed Rauf - Eylül. Ferruh Dinçkal - Yorumsuz 12 Eylül Belgeleri. Tarık Zafer Tunaya - İkinci Meşrutiyetin Siyasi… Sinema sanatçısı Tarık Akan (Tarık Tahsin Eregül) 12 Eylül 1980 askerî darbesinin hemen ardından, 1981 başlarında, Almanya'da yaptığı bir konuşma yüzünden yurda dönüşünde tutuklanır. Tam aksine ülkede yeni cepheler açılmış, oluk gibi kan akmaya başlamıştı. Sonunda 12 Eylül gü.. 27 Mayıs 1960 darbesi ve 12 Mart 1971 muhtırasının ardından Türkiye Cumhuriyeti tarihind.. En Sıcak Konular. Kız...