flyfishingwingshootingexpo.com

Ah Bu Doktorlar!

YAYIN TARİHİ 2015-05-13
DOSYA BOYUTU 11,96
ISBN 6054539802
DİL TÜRK
YAZAR Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Ah Bu Doktorlar! PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın. Okumak Ah Bu Doktorlar! çevrimiçi şimdi çok kolay!

Kitabımıza ad olan, “AH BU DOKTORLAR!”, daha önce aynı isimle yayımlanan ve her zaman gurur duyduğum mesleğim olan “Tıp Doktorluğu”nu ironik olarak eleştiren bir makalemin, ileri derecede menfi-müspet anlamda tepki alması sebebi ile tercih edilmiştir.Aslında, hekimlik mesleğimin dışında, paramedical sahada neşredilmiş sekizinci kitabım olan “AH BU DOKTORLAR!”, daha çok, çeşitli vesileler ile değişik yerlerde ve özellikle de düzenli olarak yazmakta olduğum Medimagazin Nörofilozofi Köşemde yer alan ve daha önce okurlarımla buluşan “RABBİM BENİ DOKTORLARDAN KORU!” isimli kitabımdan sonra yayınlanan makalelerimi ihtiva etmektedir.Makalelerimin hemen hemen hepsinin temelini, hekimlik mesleği merkezli, bilim, ahlak, sanat, gelenek, etik ve eleştirel aklın muvacehesindeki objektif düşüncelerim, fikir ve projelerim teşkil etmektedir. Akıldan geçenlerin aktarılmaması, paylaşılmaması veya aklın uykuya yatırılması, Aydınlanma Çağının büyüleyici Filozof Ressamı Francisco de Goya y Lucientes’in ifadesi ile “Aklın uykusu canavarlar yaratır” vecizesi, hep kulağıma küpe olmuştur. Bilim adamı kimliğimden ve objektiviteden taviz vermeden, zaman zaman ironik ifadelerle de olsa, okuyucularımı gülümsetmeyi yeğledim. Nitekim, kendisine İsrail Cumhurbaşkanlığı teklif edildiğinde, “Yapamam, çünkü objektif düşünmeye çok alıştım” cevabını vererek bu görevi kabul etmeyen Einstein, sadece bana değil, aslında herkese kendilerinin ufuklarınca bir ders vermişti.Yazılarımın ilham kaynağı, özellikle doktorların ve üniversitelerin maruz kaldıkları tasvip etmediğim uygulamalar, güncel olaylar, okuduğum kitaplar, seyahatlerim ve akıl ve mantık süzgecinden geçirdiğim rüyalarımdır. Her alanda olduğu gibi, bu hususta da, eşine ender rastlanan doğulu ve batılı alim ve filozoflar, ışığım ve rehberim olmuştur.

... kullanmanın, kırmızı ışık ihlali ve hatalı sollama gibi felakete yol açan faktörlerin, su, elektrik ve doğal gaz kesintilerinin, aksayan belediye ve toplumsal hizmetlerin arkasındaki esas amilin doktor ... Ah Bu Doktorlar! Fiyatları ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ... ... Sözler. 4 Ocak 2016 Pazartesi. Ah bu doktorlar... BİR DİYALOG. Damat: Ah! Nihayet rüya gerçek oluyor!! Gelin: Senden ayrılmamı ister misin? 25.93 TL. ...sollama gibi felakete yol açan faktörlerin, su, elektrik ve doğal gaz kesintilerinin, aksayan belediye ve toplumsal hizmetlerin arkasındaki esas amilin doktor milletinin olduğu unutulmamalıdır. ... Ah Bu Doktorlar - YouTube ... ....