flyfishingwingshootingexpo.com

Yaşam ve Yazgı (3 Kitap Kutulu)

YAYIN TARİHİ 2015-10-08
DOSYA BOYUTU 10,86
ISBN 9750714115
DİL TÜRK
YAZAR Vasili Grossman
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Yaşam ve Yazgı (3 Kitap Kutulu) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Vasili Grossman. Okumak Yaşam ve Yazgı (3 Kitap Kutulu) çevrimiçi şimdi çok kolay!

Grossman’ın eseri, toprak altında yatanların sesi, baskı rejimlerinin yaşama ve özgürlüğe asla galip gelemeyeceğinin ölümsüz bir belgesi olmaya devam ediyor.Sovyet Rusya’nın büyük yazarlarından ve tarihin en önemli savaş muhabirlerinden Vasili Grossman (1905-1964), başyapıtı Yaşam ve Yazgı’yı 1950’lerde kaleme aldı.Ustası Tolstoy’un dev eseri Savaş ve Barış gibi, büyük bir muharebenin, İkinci Dünya Savaşı’ndaki Stalingrad Savunması’nın etrafında şekillenen bir dönem romanı olan Yaşam ve Yazgı, her şeye rağmen direnen insanların kaderini anlatmakla kalmıyor, Stalin Rusyası’nda yaşananları gerçekçi bir dille gözler önüne seriyordu.Stalin’in ölümünden sonra yaşanan yumuşama döneminde kitabın yayımlanabileceğini düşünen Grossman, yanılıyordu. Yetkililer yazarı değil ama kitabı mahkûm etti. KGB müsveddelerine, hatta daktilo şeritlerine bile el koydu. Politbüro’dan Mihail Suslov’un deyişiyle, “Kitabın yayımlanabilmesi için en az 300 yıl geçmesi gerekiyordu.” Grossman, umutsuzluk ve hayal kırıklığı içinde, 1964’te öldü.Ancak Yaşam ve Yazgı’nın yazgısı, yazarından farklı oldu. Kitabın iki kopyası daha vardı ve gizlice ülke dışına çıkarıldı; 80’lerden sonra Batı’da basıldığında, özellikle Fransa, İngiltere ve ABD’de büyük yankı uyandırarak zamanla bir milyonun üzerinde okura ulaştı.Eleştirmenlerin “XX. yüzyılı Savaş ve Barış’ı”olarak tanımladığı Yaşam ve Yazgı, nihayet Türkçede. Okuma kolaylığı açısından üç cilde bölünmüş, özel kutusu içinde ve birinci baskıya özel fiyatla.

...lde bölünmüş, özel kutusu içinde ve birinci baskıya özel fiyatla ... Yaşam ve Yazgı (3 Kitap Kutulu) ... . Vasili Grossman - Yaşam ve Yazgı (3 Kitap). Be the first to review this product. Okuma kolaylığı açısından üç cilde bölünmüş, özel kutusu içinde ve birinci baskıya özel fiyatla. Eleştirmenlerin "XX. yüzyılı Savaş ve Barış'ı"olarak tanımladığı Yaşam ve Yazgı, nihayet Türkçede. Okuma kolaylığı açısından üç cilde bölünmüş, özel kutusu içinde ve birinci baskıya özel fiyatla. Eleştirmenlerin XX. yüzyılı Savaş ve Barışı olarak tanımladı ... Yaşam ve Yazgı (3 Kitap Takım) Kutulu - Vasili Grossman | Nadir Kitap ... . Eleştirmenlerin XX. yüzyılı Savaş ve Barışı olarak tanımladığı Yaşam ve Yazgı, nihayet Türkçede. Okuma kolaylığı açısından üç cilde bölünmüş, özel kutusu içinde ve birinci baskıya özel fiyatla. Okuma kolaylığı açısından üç cilde bölünmüş, özel kutusu içinde ve birinci baskıya özel fiyatla. Yaşam ve Yazgı (3 Kitap-Kutulu) kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Grossman, umutsuzluk ve hayal kırıklığı içinde, 1964'te öldü. Ancak Yaşam ve Yazgı'nın yazgısı, yazarından farklı oldu. https://www.limankitap.com/urun/yasam-ve-yazgi-3-kitap-takim. Search Limit. Koleksiyon Seç Açık Erişim Kaynaklar E-Kitap Online Kütüphane II. Abdülhamid Han Fotoğraf Albümleri Dijital Tez Koleksiyonu Atatürk İlk. ve İnk. Tar. Ens....