flyfishingwingshootingexpo.com

Savaş Sanatı

YAYIN TARİHİ 2019-10-09
DOSYA BOYUTU 3,89
ISBN 9752208612
DİL TÜRK
YAZAR Sun Tzu
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Savaş Sanatı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Sun Tzu. Okumak Savaş Sanatı çevrimiçi şimdi çok kolay!

Düşmanını ve kendini tanıyorsan zafer çok yakındır!MÖ 6. yüzyılda kaleme alınan ve Çinli komutan Sun Tzu'nun savaş prensiplerini içeren Savaş Sanatı, insanlık tarihi boyunca askeri strateji üzerine gerçekleştirilen en başarılı çalışmadır ve bugün dahi karşısında saygıyla eğilmeyi hak etmektedir. Sun Tzu fiziksel olarak eyleme geçmeden önce insanın zekâsıyla düşmanı alt edebileceğini ve bu sayede galip gelme şansının büyük oranda artacağını iddia eder. Tzu'nun bu felsefesi sadece askerlik alanında değil, yaşamın her alanında uygulanabilecek bir felsefedir.

... sanatı yapısı ve içeriği. Savaş Sanatı'nın ilk bölümü stratejinin önemine ayrılmıştır ... Sun Tzu Savaş Sanatı ve Sun Tzu'nun Liderlik Prensipleri ... . Klasik I Ching' de söylendiği gibi,"Önderler sorunları düşünüp onların önüne geçerler." Sonra ise: kitapta yazılı, savaş sanatı hakkındaki hususlarda, sizleri fazla derinliklere daldırmadan, yüzeysel bilgiler vereceğim. Aranan kelimeler: sun tzu savaş sanatı özet (7). çin in tarihi eserleri (6). Askeri stratejist olan Sun Tzu'nun, 'Savaş Sanatı' adlı eserinin 13 bölümden ve 384 adet savaş ... Savaş Sanatı - Starfikir ... . Askeri stratejist olan Sun Tzu'nun, 'Savaş Sanatı' adlı eserinin 13 bölümden ve 384 adet savaş teorisinden oluştuğunu biliyor muydunuz? Aynı zamanda Çin komutanı olarak bilinen Tzu, 384 savaş teorisini "Savaş Sanatı" Adlı kitabında toplamış. İlk bölüm 25 maddeden oluşuyor ve "Planlama" konusu ele alınıyor. SAVAŞ SANATI, SUN TZU. "Eskinin usta savaşçıları belli etmeseler de inceliklerinden. Gizemli bir güçleri vardı, Öyle derinlerdi ki bilinmezdiler. Bilinemez olduklarından. Doğum ve ölüm tarihi tam olarak bilinmemektedir. Komutan ve düşünür olarak ünlenen Sun Zi'nin Savaş Sanatı adlı eseri insanlık tarihinin en eski ve en fazla araştırılan ve tartışılan strateji eseridir. ...(Huai-nan-tzu) adlı kitapta bir t a m b ö l ü m Savaş Sanatı'nın t e m e l öğelerini oluşturan Taoist savaş bilimine ayrılmıştır. Savaş Sanatı'nda Sun Tzu, "Olabildiğince gizlen, öyle ki g ö r ü n m e z ol. Aynı Savaş Sanatı gibi MÖ. birinci binin ortalarında Çin'i mahveden iç savaşlar sırasında kaleme alınan Tao-te Ching de savaş kavramı konusunda Savaş Sanatı'na oldukça paralel bir yaklaşım gösterir. Egemenlik gücünün bitmeyeceğini sandıklarını düşünüyorum. Bu gerçekler doğrultusunda bir pencere oluşturabilirsek "Niçin Türk Savaş Sanatı" sorusuna yanıt bulabilir... Savaş Sanatı için her kütüphanede yer verilmesi gereken bir eser değerlendirmesi yapılıyor. Sun Tzu'nun Savaş Sanatı'nda Tao felsefesinin izlerine rastlamak mümkün. Akıllı Sıralama Yeni Gelenler İlk Bitecek Ürünler Fiyata Göre (Önce En Yüksek) Fiyata Göre (Önce En Düşük). | Filtrele. savaş sanatı sun tzu. için 93 ürün bulundu. Akıllı Sıralama. Sadece savaş ve savaş taktikleri gözü ile bakmanın yanlış olduğu bir eserdir Savaş Sanatı. Kitap adı: Savaş Sanatı Orijinal adı: The Art of War Yazar: Sun Tzu Çeviri: Pulat Otkan & Giray Fidan... Savaş Sanatı Oyunu Oyna: Savaş yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz Minecraft tarzı 3D mekanlarda tüm düşmanları alt edin. Yön tuşlarıyla hareket edin...- Savaş Sanatı online oyna. Savaş Sanatı Kısa Özet. Sun Zi / Sun Tzu (MÖ 6. yy) Yazarın adı Wade-Giles transkripsiyon sisteminde *Sun Tzu*, Pin-Yin transkripsiyon sisteminde *Sun Zi* olarak yazılmaktadır. MÖ 500 yılında yaşamış Sun Tzu'nun savaş stratejisi üzerine yazdığı Savaş Sanatı adlı yazılarda toplanan sohbeti dünyanın en eski strateji kuramları olarak kabul görür. Çinli filozof Sun-Tzu'nun günümüzden 2.500 yıl önce yazdığı "Savaş Sa...