flyfishingwingshootingexpo.com

17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri

YAYIN TARİHİ 2018-08-03
DOSYA BOYUTU 3,35
ISBN 6052955567
DİL TÜRK
YAZAR Eunjeong Yi
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin 17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Eunjeong Yi. Okumak 17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri çevrimiçi şimdi çok kolay!

Osmanlı İmparatorluğu’nda şehzadelerin doğum ve sünnet törenleriyle, padişah kızlarının düğünlerinde büyük şenlikler (sûr) düzenlenir, bunların en önemli parçalarından birini de esnaf alayları oluştururdu. Osmanlı geleneğinde bu şenlikleri yansıtan “sûrnâmeler” içindeki en renkli sayfalar da kuşkusuz İstanbul loncalarının geçit alaylarının tasvirleridir.Prof. Dr. Eunjeong Yi de 17. Yüzyıl İstanbul’unda Lonca Dinamikleri adlı çalışmasına başlarken, sûrnâmelerdeki o nefis minyatürlere de gönderme yapan bir çelişkiden yola çıkıyor: Osmanlı loncalarına ilişkin çalışmalarda çizilen “büyük resim” oldukça kasvetli tonlar taşımaktadır. Söz konusu yapıtlarda, genel olarak Osmanlı loncalarının, özel olarak da İstanbul loncalarının ellerinin kollarının geleneklerle bağlandığı ve/veya devletin çok sıkı denetimi altında oldukları yargısı, değişime ve adaptasyona tamamen kapalı bir lonca betimlemesi öne çıkmaktadır. Capcanlı minyatürler ile bu tekdüze “büyük resimler” arasındaki çelişki nasıl izah edilebilir? İstanbul loncaları gerçekten de bu kadar verimsiz, atıl, zayıf birimler miydi?

.... Prof. Dr. Eunjeong Yi de 17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri adlı çalışmasına başlarken, sûrnâmelerdeki o nefis minyatürlere de gönderme yapan bir çelişkiden yola çıkıyor ... 17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri ... ... Prof. Dr. Eunjeong Yi de 17. Yüzyil Istanbul'unda Lonca Dinamikleri adli çalismasina baslarken, sûrnâmelerdeki o nefis minyatürlere de gönderme yapan bir çeliskiden yola çikiyor... ...de sunduğu döküm, çeşitli loncalar arasındaki büyüklük farklarını her biçimde ortaya koymaktadır." 17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri, Eunjeong Yi, İstanbul, Türkiye İş Bankası Kültür... 29.63 TL. Prof. Dr. Eunjeong Yi de 17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri adlı ... 17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri - sizekitap.com ... ." 17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri, Eunjeong Yi, İstanbul, Türkiye İş Bankası Kültür... 29.63 TL. Prof. Dr. Eunjeong Yi de 17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri adlı çalışmasına başlarken, sûrnâmelerdeki o nefis minyatürlere de gönderme yapan bir çelişkiden yola çıkıyor... Eunjeong Yi. Osmanlı İmparatorluğu'nda şehzadelerin doğum ve sünnet törenleriyle, padişah kızlarının düğünlerinde büyük şenlikler (sûr) düzenlenir... 23.11 TL. 17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri-İş Bankası Kültür Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla... Dr. Eunjeong Yi de 17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri adlı çalışmasına başlarken, sûrnâmelerdeki o nefis minyatürlere de gönderme yapan bir çelişkiden yola çıkıyor... Prof. Dr. Eunjeong Yi de 17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri adlı çalışmasına başlarken, sûrnâmelerdeki o nefis minyatürlere de gönderme yapan bir çelişkiden yola çıkıyor... 19 Mayıs 11:17 Yağız Fatih Nazlıer Hurûfât Defterlerine Göre Denizli Vakıf Kurumları (XVIII.-XIX. Yüzyıl Ortalarında Osmanlı İlmiyye Kânûnnâmeleri ve Mülâzemet Sistemi adlı eseri düzenledi. Prof. Dr. Eunjeong Yi de 17. Yüzyıl İstanbul'unda Lonca Dinamikleri adlı çalışmasına başlarken, sûrnâmelerdeki o nefis minyatürlere de gönderme yapan bir çelişkiden yola çıkıyor......