flyfishingwingshootingexpo.com

50 Soruda Antropoloji

YAYIN TARİHİ 2016-10-18
DOSYA BOYUTU 9,11
ISBN 6055888237
DİL TÜRK
YAZAR Sibel Özbudun
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin 50 Soruda Antropoloji PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Sibel Özbudun. Okumak 50 Soruda Antropoloji çevrimiçi şimdi çok kolay!

İnsanı bütün yönleriyle inceleyen antropolojiyi, fiziksel-biyolojik ve sosyal-kültürel tüm boyutlarını içeren geniş bir kapsamla ele alan 50 Soruda Antropoloji, “50 Soruda” dizisinin 12. kitabı. Yazarlar Sibel Özbudun ve Gülfem Uysal’ın, salt küçük ölçekli toplumları değil, günümüz dünyasını/insanını anlama girişimi olduğunu vurguladıkları antropolojiye dair doyurucu bir çerçeve sunarken geçtikleri kimi sorular şöyle:Antropoloji neyle uğraşır, temel soruları nelerdir? Biyolojik antropoloji, adli antropoloji nedir? Sosyal/ kültürel antropolojide belli başlı kuramlar nelerdir? “Mülkiyet” kavramı her kültürde aynı anlama mı gelmektedir? Siyasal antropoloji nedir? Devlet nedir, devletin biçimlenişine dair belli başlı kuramlar hangileridir? Sömürgecilik nedir? Feminist antropolojinin başlıca tezleri nelerdir? Ensest tabusu nedir? Din toplumsal değişme ile ilişkilendirilebilir mi? Antropolojide büyü, ayin, mitos nasıl ele alınır? Lingüistik antropoloji neyle uğraşır? Günümüzün uygulamalı antropolojisiyle sömürgeci dönemin “pratik antropoloji”si arasında ne fark vardır? Küreselleşme süreçleri antropolojiyi nasıl etkilemektedir? “Yoksulluğun etnikleşmesi” ne demektir?

...i PORTALI. iNSANBiLiMLERİ. Ara: 50 Soruda Antropoloji ... 50 Soruda Antropoloji - iNSANBiLiM / ANTROPOLOJi PORTALI ... . Sibel özbudun ve Gülfem Uysal. click to expand document information. Description: 50 Soruda Antropoloji - Sibel Ozbudun. Download Now. saveSave 50 Soruda Antropoloji - Sibel Ozbudun For Later. 25.60 TL. 50 Soruda Antropoloji-Bilim ve Gelecek Kitaplığı- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Insani bütün yönleriyle inceleyen antropolojiyi, ... 50 Soruda Antropoloji - Sibel Ozbudun - PDF Free Download ... . Insani bütün yönleriyle inceleyen antropolojiyi, fiziksel-biyolojik ve sosyal-kültürel tüm boyutlarini içeren genis bir kapsamla ele alan 50 Soruda Antropoloji, "50 Soruda" dizisinin 12. kitabi. 23.56 TL. İnsanı bütün yönleriyle inceleyen antropolojiyi, fiziksel-biyolojik ve sosyal-kültürel tüm boyutlarını içeren geniş bir kapsamla ele alan 50 Soruda Antropoloji, "50 Soruda" dizisinin 12. kitabı. İnsanı bütün yönleriyle inceleyen antropolojiyi, fiziksel-biyolojik ve sosyal-kültürel tüm boyutlarını içeren geniş bir kapsamla ele alan 50 Soruda Antropoloji, "50 Soruda" dizisinin 12. kitabı. İnsanı bütün yönleriyle inceleyen antropolojiyi, fiziksel-biyolojik ve sosyal-kültürel tüm boyutlarını içeren geniş bir kapsamla ele alan 50 Soruda Antropoloji, "50 Soruda" dizisinin 12. kitabı. 50 Soruda Antropoloji - 9786055888237 - Kültür Kitapları - Uysal'ın, salt küçük ölçekli toplumları Siyasal antropoloji nedir? Devlet nedir, devletin biçimlenişine dair belli başlı kuramlar hangileridir? İnsanı bütün yönleriyle inceleyen antropolojiyi, fiziksel-biyolojik ve sosyal-kültürel tüm boyutlarını içeren geniş bir kapsamla ele alan 50 Soruda Antropoloji, "50 Soruda" dizisinin 12. kitabı. 50 Soruda Antropoloji-4236622600155-Gülfem Uysal-Uysal'ın, salt küçük ölçekli toplumları değil, günümüz dünyasını/insanını anlama girişimi olduğunu vurguladıkla. İnsanı bütün yönleriyle inceleyen antropolojiyi fiziksel-biyolojik ve sosyal-kültürel tüm boyutlarını içeren geniş bir kapsamla ele alan 50 Soruda Antropoloji "50 Soruda" dizisinin 12. kitabı. 25.60 TL. ...dünyasını/insanını anlama girişimi olduğunu vurguladıkları antropolojiye dair doyurucu bir çerçeve sunarken geçtikleri kimi sorular şöyle: Antropoloji...