flyfishingwingshootingexpo.com

Eski İran’da Din ve Toplum

YAYIN TARİHİ 2015-06-04
DOSYA BOYUTU 8,7
ISBN 6053511731
DİL TÜRK
YAZAR Yrd. Doç. Dr. Ahmet Altungök
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Eski İran’da Din ve Toplum PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Yrd. Doç. Dr. Ahmet Altungök. Okumak Eski İran’da Din ve Toplum çevrimiçi şimdi çok kolay!

Antik Mezopotamya, Hint, Roma ve Yunan uygarlığı ile İslam Dünyası arasında önemli bir köprü vazifesi gören Sâsânî Devleti; zengin bir sosyal kültüre birikime sahiptir. Sâsânîlerin sosyal, kültürel ve dini alanlarda; İslam toplumları üzerindeki etkisi de ayrı bir önemdedir. Ateşe tapınma şeklinde ortaya çıkan Zerdüştlüğün, başlangıçta tek tanrıcılığa dayanması da ilginç bir boyutu teşkil etmektedir.Elinizdeki kitap, antik İran toplumlarındaki tek tanrı inancının ateşperestliğe nasıl dönüştüğünün hikâyesini anlatmaktadır. Ayrıca Sâsânîler dönemi İran'ında dini hayat, sosyal sınıflar, din adamları ve kurumları, sanat, müzik, mimari, gündelik hayat, dil, felsefe…vs. gibi alanlardaki gelişen Zerdüşt kültür, sanat ve edebiyatını ayrıntılı bir şekilde ele almaktadır.

...ncesi İran da Devlet ve Ekonomi Hikmetevi Yayınları 9786053511748 Ahmet Altungök ... Kitap Müptelası - Müptelası Olacaksınız / Eski İran'da Din ve Toplum ... . Not: + Taksit uygulanan kampanyalarda, ek taksit banka tarafından ekstrenize yansıtılacaktır. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Eski İranda Din ve Toplum. Mağaza: Yeryüzükitap. Ayrıca Sâsânîler dönemi İran'ında dini hayat, sosyal sınıflar, din adamları ve kurumları, sanat, müzik, mimari İbn Aşur Tefsirinde Siyaset Toplum ve Kadın YAKUP YÜKSEL RAĞBET YAYINLARI. Sasanilerin sosyal, kültürel ve dini alanlarda; İslam toplumları üzerindeki et ... Eski İran'da Din ve Toplum | benlikitap.com ... . Sasanilerin sosyal, kültürel ve dini alanlarda; İslam toplumları üzerindeki etkisi de ayrı bir önemdedir. Ayrıca Sasaniler dönemi İran'ında dini hayat, sosyal sınıflar, din adamları ve kurumları, sanat, müzik... 16.25 TL. Elinizdeki kitap, antik İran toplumlarındaki tek tanrı inancının ateşperestliğe nasıl dönüştüğünün hikâyesini anlatmaktadır. Ayrıca Sâsânîler dönemi İran'ında dini hayat, sosyal sınıflar... 18.25 TL. Elinizdeki kitap, antik İran toplumlarındaki tek tanrı inancının ateşperestliğe nasıl dönüştüğünün hikayesini anlatmaktadır. Ayrıca Sasaniler dönemi İran'ında dini hayat, sosyal sınıflar... 17 TL. Elinizdeki kitap, antik İran toplumlarındaki tek tanrı inancının ateşperestliğe nasıl dönüştüğünün hikayesini anlatmaktadır. Ayrıca Sasaniler dönemi İran'ında dini hayat, sosyal sınıflar, din......