flyfishingwingshootingexpo.com

Niyazi-i Mısri Divanı ve Şerhi (Şamua-Ciltli)Tanrı Erinin Sırları

YAYIN TARİHİ 2015-11-11
DOSYA BOYUTU 11,8
ISBN 9756138786
DİL TÜRK
YAZAR M. Efdal Emre
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Niyazi-i Mısri Divanı ve Şerhi (Şamua-Ciltli)Tanrı Erinin Sırları PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır M. Efdal Emre. Okumak Niyazi-i Mısri Divanı ve Şerhi (Şamua-Ciltli)Tanrı Erinin Sırları çevrimiçi şimdi çok kolay!

Niyâzî-i Mısrî hazretleri şeriât, tarîkat mârifet ve hakîkatte kemalât sahibi olup, dîvânında geçen İlâhilerin büyük bir kısmı mârifet ve hakîkat üzeredir.Niyâzî-i Mısrî hazretlerinin çoşkun, akıcı, cezbeli üslûbu ile dile getirdiği dîvânında her mısra o kadar net ifadelerle anlatılmıştır ki, Yunus Emre’nin 13. Yüzyılda tutuşturduğu mânâ çerağını ondan dörtyüz yıl sonra yeniden şahlandırarak Hakk nefesini Anadolu topraklarında aleme aşikâr etmiştir.

...uhari-Müslim). Yazarın Diğer Kitapları ... Niyazi İ Mısri Divanı ve Şerhi Şamua Ciltli Tanrı Erinin Sırları ... . Yunus Emre Divanı ve Şerhi Termo Deri Ciltli Eser Kitap M. Efdal Emre. 89,81 ₺. İlgili Ürünler. Naz Makamında Aşk İslam » Tasavvuf » Niyazi i Mısri Divanı ve Şerhi Şamua Ciltli Börklüce Mustafa ve Tasvirül Kulub Kalplerin Tasviri İslam » Tasavvuf » Niyazi i Mısri Divanı ve... Mısri Divan 1. Ey gönül gel gayriden geç aşka eyle iktida, Zümre-i ehl-i hakikat anı kılmış mukteda. Cümle mevcudat-u malumata aşk akdem d ... MEDAD - Mısri Niyazi Divanı Şerhi ... . Cümle mevcudat-u malumata aşk akdem dürür, Zira aşkın evveline bulmadılar ibtida. Şamua. Boyut. 170 X 245. Niyâzî-i Mısrî hazretleri şeriât, tarîkat mârifet ve hakîkatte kemalât sahibi olup, dîvânında geçen İlâhilerin büyük bir kısmı mârifet ve hakîkat üzeredir. Niyazi-i Mısri Hazretleri'nin melamîliği ilm-i ledün sahibi oluşundan (bir diğer adı da, ilm-i hikmet, ilm-i tevhîd, vahdet-i vücûd ki tasavvuf bu ilimlerin genel adıdır) gelmektedir. Kağıt Türü. Şamua. Niyâzî-i Misrî hazretleri seriât, tarîkat mârifet ve hakîkatte kemalât sahibi olup, dîvâninda geçen Ilâhilerin büyük bir kismi mârifet ve hakîkat Yunus Emre Divanı ve Şerhi Termo Deri Ciltli. ...Şerhi Divanı Niyazi-i Şerhi Divanı M. Niyazi-i Emre Şerhi Efdal Divanı ...