flyfishingwingshootingexpo.com

Nevzad Atlığ'ın TanıklığındaTanıklarıyla Türkiye'de Musikisinin Yakın Tarihi-1

YAYIN TARİHİ 2012-02-15
DOSYA BOYUTU 5,52
ISBN 6054357062
DİL TÜRK
YAZAR Mehmet Güntekin
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Nevzad Atlığ'ın TanıklığındaTanıklarıyla Türkiye'de Musikisinin Yakın Tarihi-1 PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Mehmet Güntekin. Okumak Nevzad Atlığ'ın TanıklığındaTanıklarıyla Türkiye'de Musikisinin Yakın Tarihi-1 çevrimiçi şimdi çok kolay!

“Klasik Türk Musikisi” denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Nevzad Atlığ’ın şahsi tarihi, bir bakıma Türk Musikisi’nin de yakın tarihi anlamını taşıyor. Zira Türkiye’de 1940’ların sonundan günümüze kadar, Atlığ’ın odağında yer almadığı neredeyse tek bir musiki olayı dahi yok.Kişileri ve kurumları anlamak ve anlamlandırmak açısından vazgeçilemez öneme sahip olmaya başlayan “sözlü tarih” kavramı, artık tarihin ciddi kaynakları arasında sayılıyor. Ve Nevzad Atlığ’ın hafızasından süzülen zengin hatıralar, musiki tarihimize hatırı sayılır bir ışık huzmesi düşürdüğü gibi, toplumsal hafızamızı tazelememize de yardım ediyor.Türk Musikisi dünyasının en kıdemli sanatçılarından olan Nevzad Atlığ’ın hikayesi, kendi kültürümüzün çok önemli bir dalının zaman içinde yaşadığı macerayı bir film gibi heyecanla seyretmemizi sağlarken, Türk aydınının kendi kültürüne karşı iki farklı tavrının; ‘yabancılaşma’ ve ‘sahip çıkma’ şeklinde kendini gösteren eğilimlerinin, tarihi ve amansız mücadelesini de gözler önüne seriyor.

...iri olan Nevzad Atlığ'ın şahsi tarihi bir bakıma Türk Musikisi'nin de yakın tarihi anlamını taşıyor ... Nevzat Atlığ'ın Tanıklığında; Tanıklarıyla Türkiye'de Musikinin Yakın... ... . ...akla gelen ilk isimlerden biri olan Nevzad Atlığ'ın şahsi tarihi, bir bakıma Türk Musikisi'nin de. Nevzat Atlığ'ın Tanıklığında Tanıklarıyla Türkiye'de Musikinin Yakın Tarihi - 1 21. Asır Yayınları Ana Sayfa / NEVZAD ATLIĞ'IN TANIKLIĞINDA TANIKLARIYLA TÜRKİYE'DE MUSİKİNİN YAKIN TARİHİ 1. Yayın Tarihi: 2012. Yayın Yeri: İSTANBUL. Kapak: Karton Kapaklı. Bu ilginç hatıra, Mehmet Güntekin ta ... Tanıklarıyla Türkiye de Musikinin Yakın Tarihi-1 NEVZAD ATLIĞ IN... ... . Yayın Tarihi: 2012. Yayın Yeri: İSTANBUL. Kapak: Karton Kapaklı. Bu ilginç hatıra, Mehmet Güntekin tarafından kaleme alınan "Nevzad Atlığ'ın Tanıklığında" kitabında anlatılıyor. "Tanıklarıyla Türkiye'de Musikinin Yakın Tarihi" başlıklı seri, on beş kitaptan oluşacak. Ek olarak Nevzad Atlığ'ın Tanıklığında Tanıklarıyla Türkiye'de Musikisinin Yakın Tarihi-1 isimli kitaba ait kitap tanıtımı, kitabın özeti, kapak fotoğrafı ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Zira Türkiye'de 1940'ların sonundan günümüze kadar Atlığ'ın odağında yer almadığı neredey. Nevzad Atlığ'ın Tanıklığında Tanıklarıyla Türkiye'de Musikisinin Yakın Tarihi-1. Klasik Türk Musikisi denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Nevzad Atlığ'ın şahsi tarihi, bir bakıma Türk Musikisi'nin de yakın tarihi anlamını taşıyor. Nevzad Atlığ'ın Tanıklığında. 13,33 TL. Sepete Ekle. Musikisi" denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Nevzad Atlığ'ın şahsi tarihi bir bakıma Türk Musikisi'nin de yakın tarihi anlamını taşıyor. "Klasik Türk Musikisi" denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Nevzad Atlığ'ın şahsi tarihi, bir bakıma Türk Musikisi'nin de yakın tarihi anlamını taşıyor. ...isimlerden biri olan Nevzad Atlığ'ın şahsi tarihi bir bakıma Türk Musikisi'nin de yakın tarihi anlamını taşıyor. Tarihi-1 Nevzad Atlığ'ın Tanıklığında Tanıklarıyla Türkiye'de Musikinin Yakın Tarihi 1....